У темний час доби, вважали наші предки, виходить нечиста сила, яка шукає спосіб нашкодити необережним людям. Тих, хто виносить сміття, наприклад, нечисть «нагороджує» сварками, конфліктами у сім’ї, проблемами у спілкуванні зі співробітниками, керівництвом та близькими людьми.
У темний час доби відьми чи злі духи могли викрасти речі і навести псування на здоров’я чи навіть смерть. З цієї ж причини не викидали нігті та волосся, вважалося, що їх потрібно спалювати чи закопувати в землю.
Згідно ж з феншуєм, виносити сміття ввечері означає позбавитись фінансового успіху, щастя і везіння. Позбавити себе удачі можна одразу, а ось повернути добробут буде досить складно. Китайці вважали, що залишити дім неприбраним – це зашкодити перебігу життєвої енергії ци. В Україні завжди існувало повір’я, що після заходу сонця разом зі сміттям з дому можна винести достаток, добробут та щастя.
Залишати сміття на ніч теж не рекомендувалося. Адже передається з покоління в покоління: сміття, не прибране до вечора, може образити домовика, який оберігає будинок, допомагає господарювати та відганяє від дому та сім’ї будь-яке зло. Тому, якщо все ж дуже потрібно терміново позбутися сміття, існують всілякі приказки, як нейтралізувати негативні наслідки. Як-от на порозі будинку варто промовити: «Непотрібне з дому виношу, потрібне залишаю. Щастя та удачу в будинку зберігаю» або «Виношу непотрібне з дому, а щастя та достаток залишаю».
У сучасному світі люди намагаються не виносити сміття через інші, раціональні причини, в основному через обережність. У темний час доби простіше потрапити у неприємну ситуацію, зокрема натрапити на грабіжника чи зіштовхнутися зі зграєю бездомних собак. Взимку похід з важким пакетом може призвести до падіння на слизькому льоду, а осіннього чи весняного вечора можна запросто потрапити в калюжу.
Звісно, до народних прикмет можна ставитися по-різному. Але той факт, що в них вірять мільйони людей, заслуговує на увагу. Прикмети ґрунтуються на багатовіковому досвіді наших предків, їхніх спостережливості та традиціях.