Якщо у матраца є знімний чохол, позбутися від пилу досить просто. Досить зняти і випрати його з використанням делікатного мийного засобу.
Незнімний матрац можна очистити від пилу таким способом: накинути на нього вологу тканину з натуральних ниток (відмінно підійде стара постільна білизна з бавовни або льону) і ретельно вибити його. Пил осяде на тканину, яку необхідно відразу зняти з матраца.
Виведення ж плям залежить від їх різновидностей. Лейкопластир і жувальна гумка виводяться льодом. Спочатку потрібно обробити ним пляму, потім зішкребти бруд тупим кінцем ножа, протерти спиртом і замити пляму.
Від губної помади очистить промокальний папір. Його необхідно покласти на брудне місце, протерти спиртом, а потім запрати місце забруднення.
Якщо на матраці кров, необхідно підготувати суміш з двох столових ложок соди, 2-3 крапель рідкого мила і 100 мл перекису водню. Суміш розпорошити на пляму і залишити на 5 хвилин, потім запрати делікатним мийним засобом. Щоб вивести жирні плями з матраца, знадобиться спирт, яким потрібно протерти пляму через промокальний папір. Закінчити процедуру слід запиранням місця.
Щоб вивести запах сечі з матраца в домашніх умовах, треба розвести оцет в теплій воді та замити місце забруднення, або змішати сіль з лимонним соком в співвідношенні 1:1 і гарненько втерти в поверхню матраца. Після обробки місце забруднення потрібно гарненько промокнути, а потім рясно посипати харчовою содою, яка вбирає у себе залишок запаху.
Найскладніше вирішити проблему з котячою сечею. Буде потрібно розчинити в 0,5 л води 1 чайну ложку нашатирного спирту. Нанесення здійснюють за допомогою ватного диска або розпилювача, потім чистять щіткою. Для досягнення бажаного ефекту процедуру проводять кілька разів. Потрібно обов’язково використовувати рукавички.
Сліди поту з поверхні матраца допоможе відмити водний розчин оцту. Компоненти змішують в рівних пропорціях, акуратно наносять на пляму.
Якщо є можливість гарненько просушити матрац на сонці, то його чистять розчином з пари шипучих таблеток аспірину на склянку води. Розчин змивають чистою водою, матрац сушать.
У список ефективних засобів входять: лимонний сік; рідке господарське мило; плямовивідники на кисневій основі; суміш води, нашатирю та етилового спирту в рівних частках.
Для боротьби з застарілими плямами застосовують кашку з соди. Її наносять на місце забруднення рівним шаром, залишають до повного висихання, потім поверхню чистять щіткою.
Щоб вивести пляму від червоного вина з матраца , потрібно посипати її сіллю, злегка втираючи сіль в поверхню, а потім, зібравши сіль, запрати місце забруднення.
Цвіль на матраці може виникнути внаслідок експлуатації в невідповідних умовах, наприклад, в приміщенні з підвищеною вологістю, так і в результаті чистки матраца, якщо місце забруднення недостатньо добре просохне після обробки. Єдине, що здатне впоратися з цією проблемою – ультрафіолет. По можливості потрібно дати матрацу побути на сонці в добре провітрюваному місці.
Зазвичай після запирання на матраці залишається ореол коричневого кольору. Щоб запобігти його появі, слід для цього використовувати безбарвні рідкі мийні засоби або пральний порошок тільки з білими гранулами. Позбутися від такої плями можна сумішшю лимонного соку з водою в пропорції 1:1.
До слова, обробку матраца завжди починають з країв, поступово переміщаються до центру виробу.