Патисони – це різновид літніх кабачків. Їх зазвичай збирають, поки вони молоді, недозрілі та ніжні, тоді вони смачніші. Збирати їх потрібно, коли діаметр плодів не досягає 10 сантиметрів. Тобто патисони, як і огірки, треба споживати недостиглими. Якщо шкірку патисона не можна зішкрябати нігтем — ви вже запізнилися.
Ботанічно вони належать до сімейства гарбузових і тісно пов’язані з іншими літніми сортами кабачків. На смак патисони подібні до кабачків, хоча дещо нагадують і артишок, і спаржу, і гриби.
Патисони дуже корисні, особливо тим, хто має проблеми з травленням. Вони не містять насичених жирів і холестерину. У свіжих плодах патисонів більше вітаміну А, ніж у кабачках. А шкірка є хорошим джерелом флавоноїдних поліфенольних антиоксидантів, таких як каротини, лютеїн і зеаксантин. Ці сполуки допомагають очищати організм від шкідливих вільних радикалів. Калій корисний для серця, допомагає знизити артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень, нейтралізуючи негативний вплив натрію. Свіжий патисон є чудовим джерелом вітаміну С, містить вітаміни групи B (тіамін, піридоксин, рибофлавін) і мінерали (кальцій, залізо, марганець, фосфор і цинк).
Патисони використовують для приготування різноманітних стравах, їх фарширують, смажать, запікають. Як і квіти цукіні, квіти патисона також є їстівним делікатесом. Ніжні шматочки і квіти можна додавати в салати, смажити в клярі та готувати з них оладки. Як і гарбуз, патисони можна використовувати в пирогах, тістечках, заварних кремах тощо. Його цілі плоди можна фарширувати горохом, кукурудзою, сиром, грибами, зеленню і запікати.