Важливо правильно вибрати місце для часнику – бажано сонячне й рівне. Ґрунт повинен бути легким, добре водо- і повітропроникним. Найкраще садити його після однорічних овочів, які не мають з часником загальних шкідників і захворювань, наприклад, після гарбузових чи бобових. Не варто садити часник під зиму після цибулі. Перед садінням головки потрібно перебрати. Розділяти їх на зубчики треба безпосередньо перед садінням й відібрати для посадки лише здорові й цілі зубчики.
Краще пізніше, ніж раніше
Часник висаджують приблизно за три тижні до початку перших зимових морозів, щоб рослина встигла пустити і закріпити коріння в землі, але не проросла. Найкраще садити озимий часник у жовтні і навіть у листопаді. Орієнтуватися слід на погоду. При цьому саджати озимий часник краще пізніше, ніж раніше. Якщо він пустить зелені паростки до зими, то може загинути, тому поспішати не варто. Висаджувати часник слід у суху погоду і в суху землю. Можна садити в ямки чи довгі борозни. Відстань між борознами повинна бути не менше 20 сантиметрів, лунки робити на відстані 15 сантиметрів одна від одної. До кожної борозни класти по кілька зубчиків на відстані 8-10 сантиметрів один від одного. Зубчики засипають землею, зверху землю мульчують шаром сухого торфу або тирси, змішаної із землею.
За місячним календарем у жовтні сприятливі дні для садіння часнику: 18-23, 27- 30. У листопаді – 3, 4, 12-14, 20, 23. Варто уникати посадки в несприятливі дні: 13-15 та 28 жовтня, 1,2, 5-10 листопада.