Розібратися в цьому допоможе досвідчена квітникарка Наталія Сирота з Вінниччини.
«Сухе та пожовкле листя на вазонах може бути спричинене різними факторами, – розповідає Наталія Василівна. – Серед основних причин – надлишковий або недостатній полив. Надлишок вологи призводить до загнивання коренів, через що рослина не отримує достатньо поживних речовин. А недостатній полив викликає втрату тургора листка, зневоднення і стрес у рослини.
Досить часто листя сохне через неправильне освітлення. Надмірне сонце може спричинити опіки на листі, а недостача світла уповільнює процес фотосинтезу, що призводить до пожовтіння. Ще один із факторів – брак поживних речовин. Дефіцит азоту, магнію чи заліза часто виявляється у вигляді жовтого листя.
Зашкодити може і температурний стрес. Різкі перепади температур або тривале перебування на протязі можуть негативно впливати на рослину.
Недостатня вологість повітря може спричинити жовтіння або засихання листя. Особливо актуально це взимку, коли працюють обігрівачі. На цей процес можуть впливати й хвороби рослин або шкідники. Грибкові інфекції (наприклад, коренева гниль) або шкідники (попелиці, павутинний кліщ) можуть пошкоджувати листя.
До речі, розмір горщика теж відіграє важливу роль. Занадто тісний горщик обмежує ріст коренів, а надто великий може накопичувати зайву вологу.
Ну і насамкінець, це може бути природний процес старіння. Нижні листки природно жовтіють і відмирають по мірі росту рослини».
Щоб не допустити засихання листя, квітникарка радить: «Необхідно врегулювати частоту поливу та перевірити дренаж ґрунту, забезпечити оптимальний рівень освітлення. Потрібно підживлювати рослину відповідними добривами. Варто створити комфортні умови для рослин: уникати протягів і підтримувати помірну вологість повітря. Також треба регулярно оглядати рослину на наявність шкідників і обробляти у разі їх виявлення».
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.