«Усі городні справи я розплановую за місячним календарем, – каже Світлана Гончарук. – Коли хочу, щоб рослини буяли і щедро плодоносили, то висаджую їх у ґрунт, коли Місяць зростає. Це поколіннями доведена дієва практика. А вже збирати врожай треба навпаки, коли Місяць спадає, після Повні. Тоді врожай довше не втрачає своїх властивостей, добре зберігається аж до пізньої весни».
Пані Світлана зізнається, що свою господарську мудрість почерпнула від мами, бабусі та свекрухи. «Мене ще змалечку навчили, що до землі треба ставитися з душею, її треба любити. Мені здається, земля нас відчуває: як ми до неї, так і вона до нас, – розповідає ґаздиня. – Своїм трьом дітям я теж передаю культуру землеробства, щоб зберегти код нашої нації, знання, традиції».
Хорошими помічниками на грядці, за словами Світлани Володимирівни, є дріжджі, попіл та сіль. «Розсаду найкраще поливати дріжджами – для гарного росту та розвитку, – рекомендує городниця. – Часник висаджую на зиму, присипаючи сіллю та попелом, тоді навесні він гарний, зелений. Ще використовую сіль при посіві червоного буряка, тоді він набагато солодший».
А також Світлана Гончарук наголошує, що важливо дотримуватись правил добросусідства, наприклад, часник висаджувати біля моркви, чорнобривці – поряд з капустою. Тоді рослини будуть допомагати в рості одне одному.
Вікторія ГОРДИНСЬКА.