Більшість солі людина отримує з продуктів або досолюючи їжу під час приготування чи за столом. Але переваг для зменшення кількості споживання солі у раціоні – доволі багато.
По-перше, знижується ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Бо обмеження вживання солі допомагає підтримувати нормальний рівень кров’яного тиску, знижуючи навантаження на серце і судини.
По-друге, менше солі – менше шансів для розвитку хронічної ниркової недостатності. Солоний раціон сприяє затримці води в організмі і збільшує навантаження на нирки.
По-третє, надмірне споживання солі може сприяти виведенню кальцію з організму через сечу, що може призвести до ослаблення кісток і розвитку остеопорозу.
По-четверте, зменшення споживання солі може допомогти контролювати апетит і сприяти здоровому харчуванню, що знижує ризик набору зайвої ваги.
По-п’яте, при сольовому балансі в харчуванні покращуються смакові відчуття. Зменшення солі у раціоні дозволяє відновити природну чутливість до смаків.
«Пам’ятайте, зменшення споживання солі є простим, але ефективним кроком до поліпшення здоров’я», – запевняють у Міністерстві охорони здоров’я України.
Врешті, збалансоване меню без надмірної кількості солі сприяє нормалізації водно-сольового балансу в організмі, поліпшенню травлення і підтримці енергії.
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує обмежити кількість солі у раціоні до п’яти грамів на добу.
Щоби зменшити споживання солі, у ВООЗ рекомендують:
- їсти переважно свіжі, мінімально оброблені продукти;
- обирати продукти з низьким вмістом натрію (менш як 120 мг натрію на 100 г продукту);
- готувати їжу з мінімальним додаванням солі або взагалі без неї;
- використовувати трави та спеції для приправлення страв замість солі;
- обмежити використання «магазинних» соусів, заправок та продуктів швидкого приготування, оброблених продуктів;
- прибрати сільничку зі столу.