Часто листовий салат, який росте на грядках, виростає гірким. Чому так стається – існує кілька причин.
Насамперед варто зазначити, що салати належать до групи рослин, стійких до холоду, тому за високої температури повітря і під дією прямих сонячних променів вони можуть стати гіркими. Тож садити салат краще у затінку чи у міжряддях. Якщо ділянка розташована в місці з великою кількістю сонячного світла, коли салат починає активно рости, йому слід забезпечити укриття. Для цього згодиться укривний матеріал, що має низьку щільність. Таким чином рослина перестане відчувати стрес, а це означає, що гіркота, яка є реакцією на стресову ситуацію, піде.
На погіршення смаку листя впливає і нестача поливів. Перший раз зелень слід полити одразу після посіву насіння. Далі ґрунт підтримувати вологим, поки не з’являться сходи. Саджанці, що ростуть, поливати теплою водою раз на два дні. Листя салату не боїться вологи.
Крім того, для вирощування у відкритому ґрунті слід обирати сорти салатів без гіркуватості: Айсберг, Ромен, Балет, Забава. А ось листя салатів Фрісе, Радич, Лола Роса, Рукола, крес-салат трохи гірчать.
Збирати салат краще рано-вранці, до сходу сонця, в цей час він має ніжніший смак. Також потрібно збирати молоде листя, стежити, щоб рослина не переросла і не пустила стрілки. Салат можна висівати протягом усього городнього сезону з інтервалом у два-три тижні. Щоб позбутися гіркоти, за 10-12 днів до збирання салат слід накрити непрозорим відром або іншою ємністю.
Якщо ж салат все ж виріс гіркуватим, цьому можна зарадити. Щоб позбутися гіркоти, потрібно потримати листя (краще разом із корінням) у холодній воді. А сорти з тонкою ніжною зеленню засипати сіллю на 15-20 хвилин, потім промити.