Найбільша загроза для теплого одягу, особливо з вовни, пуху та хутра – яйця, які відкладає міль, і з яких згодом з’являються хробаки. Саме для них наші речі є кормом. Тому перед тим як сховати теплі речі на тривале зберігання, рекомендується уважно оглянути і очистити одяг від плям, бруду і неприємних запахів. Одяг із хутра та вовни бажано просушити на сонці, бо яйця молі гинуть при сонячному світлі.
Для зберігання зимових речей потрібні різні пакети і контейнери. Згодяться ті, які добре пропускають повітря, захищають від пилу, вологи і молі, не пропускають світло і бережуть одяг від вицвітання. Досить непоганими для зберігання теплих речей є пластикові контейнери різного розміру. Вони захищають від вологи, герметичні, їх можна розмістити в будь-якому місці. Але якщо в такий контейнер покласти речі, на які уже потрапили яйця молі, то вони можуть бути безнадійно зіпсовані. А тому обов’язково необхідно складати речі чистими і додатково додавати засоби від комах. Пакети з поліетилену також можна використовувати, але для тривалого зберігання одягу вони не дуже годяться.
Засоби від молі і неприємних запахів
Популярний засіб – кора або дерев’яні брусочки з кедра. Цей аромат відлякує шкідників і зберігає свіжість одягу. У магазинах продаються також спеціальні вішалки з деревини натурального кедра, призначені для зберігання одягу. Вони постійно виділяють хвойний аромат, який не тільки освіжає і дезінфікує повітря, але і рятує речі з вовни та хутра від молі.
Крім того, відомо чимало народних засобів. Наприклад, часто в місця зберігання одягу кладуть махорку, сушені гілочки полину, м’яти, сухі апельсинові кірки, мішечки з квітами лаванди (цей компонент часто використовується і в сучасних аерозолях, що відлякують комах), пижма, ромашки, свіжі газети (запах друкарської фарби молі не подобається). Навряд чи ці «бабусині» засоби вб’ють вже народжені личинки, але відлякати літаючу моль зможуть.
Хімічні засоби досить ефективно знищують личинки молі. Але при розпиленні аерозолів потрібно намагатися уникати потрапляння безпосередньо на одяг, оскільки це може призвести до утворення плям і пошкодження тканини.
Зберігання
Теплі речі з трикотажу (светри, сукні) не варто зберігати на вішалці, бо можуть деформуватися. Їх найкраще скласти, але так, щоб по центру не утворювалися заломи. Зимові ж пальта, шуби, куртки та дублянки найкраще тримати в чохлах на вішаку в розправленому вигляді, застебнутими на всі ґудзики.
Зимове взуття, вимите, добре просушене, змащене кремом або спеціальним засобом для догляду, потрібно скласти окремо від одягу в картонні коробки, в тканинні мішечки або пластикові контейнери, які найкраще розміщати подалі від вологи та сонячних променів. Попередньо у взуття бажано вставити спеціальні колодки, щоб уникнути деформації або, в крайньому разі, набити папером.