Кімнатну рослину в горщику часто вважають оптимальним подарунком, до прикладу, замість букету квітів. Проте це не завжди доречно. Чому саме? Найпершою причиною можна вважати те, що не завжди отримувач такого дару любить і хоче доглядати за рослиною. Або саме такий подарунок змусить його це робити, однак без особливого на те бажання. Ще одним прикрим нюансом може стати те, що вазон зав’яне. І якщо з букетом така ситуація прогнозована, то коли в’яне кімнатна рослина, її стає особливо шкода. Також певні рослини здатні викликати алергію, і невідомо, як поведеться подарунок.
А ще існує думка, що кімнатні рослини можуть «насичуватися» енергетикою і потім передавати її людям. Відтак дарувати вазон небезпечно і тому, хто це робить, і тому, хто приймає в дар квітку.
Якщо ж отримувач таки любить кімнатні рослини, то слід знати, що є певні з них, котрі дарувати все ж не варто. Мова про всі види отруйних рослин, зокрема молочай, дифенбахію, олеандр. Вони можуть бути небезпечними і для дітей, і для тварин. До того ж не слід дарувати агресивні види квітів, котрі швидко ростуть і можуть займати багато місця в помешканні. Якщо людина не дуже захоплюється кімнатними рослинами, то якось ще може змиритися з маленькою фіалкою, а ось розлогий фікус чи значний за розмірами аспарагус навряд чи сподобається. Також не варто зупиняти свій вибір на квітах з сильним запахом.
- Все ж є кілька видів вазонів, котрими можна потішити. Ось вони:
- сукуленти – алое, кактус або ехеверія (кам’яна троянда) чудово зіграють роль подарунка, бо вони не потребують особливого догляду, зокрема частого поливу;
- фіалки – найпопулярніші кімнатні рослини, за якими легко доглядати;
- папороті – мають гарний вигляд у горщиках і забарвлюють інтер’єр у зелений колір, додаючи свіжості, невибагливі в догляді і можуть рости в тіні;
- орхідеї – символ елегантності, ці рослини тривалий час тішитимуть цвітом, проте все ж потребують правильного догляду.