З прибиранням у домі, зокрема з підмітанням чи миттям підлоги та посуду, існує в народі чимало вірувань. Мовляв, не варто доручати цю справу сторонній людині, не можна робити це після заходу сонця та інше.
Мити підлогу слід ганчіркою, спеціально для цього призначеною. Не варто використовувати при цьому старий рушник. Також не треба мити підлогу старими речами – футболками чи майками, бо це може спричинити негаразди, сварки й неприємності в сім’ї.
Недопустимо мити підлогу в чужому домі. Ця процедура може позбавити господарів природнього захисту й ослабити їх енергетично.
Лише при денному світлі дозволялося мити підлогу, звичай забороняв це робити після заходу сонця. Предки вірили, що денне прибирання зробить дім чистим та світлим, а вечірнє здатне закликати в оселю нечисту силу й спричинити негативні наслідки.
Не можна мити підлогу одразу після того як гості вийшли з дому чи хтось з рідних, вже колишніх домочадців, переїхав. Таким чином можна «відрізати» шлях цим людям у цей дім. Прибирали одразу після візиту гостей, лише якщо вони були непрохані чи небажані. Також є звичай мити підлогу, коли з дому винесли мерця, щоб йому було легко знайти свій шлях на небеса і не турбувати даремно родину.
Є думка, що підлогу варто мити ганчіркою червоного кольору – таким чином нібито можна заманити в дім фінансову удачу. Також, щоб у домі поселився достаток, прибиранням краще займатися в суботу. Забобонні вірування забороняють мити підлогу по п’ятницях та понеділках, щоб не втратити гроші. В неділю також не треба присвячувати час побутовим питанням, краще зосередитися на молитві й фізичному відпочинку.
Також наші пращури вірили, що якщо хтось із домашніх збирається в дорогу, то не варто мити підлогу, щоб не наразити їх на небезпеку.