Життєва дорога привела Наталію Тесленко до Знам’янки. Після закінчення педагогічного інституту молоду вчительку фізики та математики радо прийняли у місцевій школі, виділили квартиру.
«Народилася я в Новоукраїнці на Кіровоградщині, – каже жінка. – Але відколи за направленням переїхала до Знам’янки, тут живу досі. Вийшла заміж, з чоловіком побудували дім, виростили двох синів, діждали чотирьох онучок. Після вчителювання з 1990 по 2014 роки працювала у міській раді. Звідти й Життєва дорога привела Наталію Тесленко до Знам’янки. Після закінчення педагогічного інституту молоду вчительку фізики та математики радо прийняли вийшла на пенсію».
Замолоду жінка обожнювала квіти, тож біля своєї хати розбила великий квітник. «Коли підвело здоров’я, вирішила шукати справу, яка б допомогла його відновити, заспокоїтися, відволіктися від негараздів, – продовжує Наталія Олександрівна. – Перші спроби зайняти чимось руки були з коробками від дитячих сумішей. Їх чимало залишалося після годування онучок. З них робила тару для зберігання круп, інших сипучих. Прикрашала їх орнаментами із зерняток».
Сім років тому майстриня вперше створила картину з насіння. Його жінка зібрала сама з тих рослин, овочів і фруктів, які росли на обійсті. З того часу ця робота так її захопила, що й не уявляє свого життя без творчих доробків.
«Від простеньких поступово перейшла до складніших варіантів. Робила висновки з невдач, збагачувала досвід. За основу вже беру не ті дощечки з клеєної деревини, а замовляю на Закарпатті з цільного дерева. Розширила й асортимент насіння і зерен. Їх сушу сама. Спочатку у затінку, на протязі. Квасолю, до прикладу, ще й заморожую на дві-три доби, щоб потім у роботі не завелися шкідники», – каже пані Наталія.

На фото: Насіння та зернятка для своїх робіт майстриня заготовляє і сушить сама. Фото з домашнього архіву.
У своїх картинах майстриня використовує 16 видів лише насіння гарбуза, а також кукурудзи, кавуна, дині, огірка та багато-багато інших. Розповідає, що кожне треба підібрати за розміром, кольором, фактурою. «Спочатку сідаю і планую, якою я бачу нову картину, – ділиться творчістю Наталія Тесленко. – Найскладніше – розібратися з зернятами. Бо, щоб задумка реалізувалася, потрібно продумати все до найдрібніших деталей. У роботі використовую клейовий пістолет, клей ПВА та гелевий суперклей. Готову картину тричі покриваю акриловим лаком, щоб зберігалася дуже довго».
Торік у вересні майстриня відсвяткувала 70-річний ювілей. Подруги, які приїхали до неї на день народження, вмовили Наталію Олександрівну організувати персональну виставку. І дійсно, задумка стала успішною. Понад 70 унікальних робіт вперше представили для споглядання в Знам’янській центральній бібліотеці.

На фото: Цю картину майстриня зробила у перші тижні війни, у ній передала своє бажання захистити людське життя від горя, зла, тривог. Під тиском вітру схиляються квіти, огортаючи молоді квітки, що випромінюють тепло, яскравість, щастя. Фото з домашнього архіву.
«Крім картин я почала створювати обереги, – продовжує жінка. – Сама їхня композиція, кожен підібраний вид насіння, а також зображені квіти мають символічне значення. Обов’язково в основу композиції закладаю замкнене коло, що символізує міцність родини та нескінченність роду. Колосся, що вплетене у вінок, символізує достаток, а їхнє зерня – знак щасливого майбутнього, символ життя та його відродження. Колосся переплітається з барвінком, символом вірності та неминучого кохання, що є основою міцної сім’ї. Соняхи несуть радість, добро, тепло і енергію сонця та родинного щастя. Волошки – силу душевної чистоти, щирості, істинної краси життя.
Кожен вид насіння, використаний у картинах, теж має символічне значення захисту родини та дому, несе позитивну енергію. Наприклад, пшоно – символ багатства, гречка – захищає від будь-якої зради і недругів, насіння гарбуза – символ родючості, а отже і продовження роду. Мак охороняє від зла та негативної енергії, будь-яких наврочень. За повір’ям давніх предків, це символ здійснення бажань.
Квітки з насіння кукурудзи символізують згуртованість сім’ї та взаєморозуміння, а трилисник – гармонізує тіло, розум і серце та створює простір захищеності, любові та злагоди.
В кожній картині є оберіг. Намагаюсь підібрати як композицію, так і насіння, враховуючи побажання для конкретної людини чи родини, вкладаючи частинку свого тепла і любові і, звичайно, позитивної енергії. Виконую їх лише з чистими, щирими думками».
Нині свої роботи майстриня здебільшого дарує близьким та друзям. Є вони й за кордоном: у Нідерландах, Англії, Італії. Також жінка від початку повномасштабного вторгнення окупантів на нашу землю продовжує допомагати українським воїнам. У волонтерський центр передає власні закрутки: варення, тушонки, а також сушені яблука, виноград, перетерту малину.