Такими є результати всеукраїнського соціологічного дослідження, яке проводить Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Дослідження демонструє, що за три роки широкомасштабного російського вторгнення українці зберігають досить високий рівень оптимізму.
Так, 53% респондентів вважають, що протягом року в їхній громаді зміни будуть переважно на краще (у 2022 році цей показник був на рівні 78,5%). Майже втричі менше опитаних (18%) очікують переважно на погіршення ситуації. І ще 26% вважають, що жодних змін не буде. При цьому найоптимістичнішими є жителі східних та західних областей – очікують зміни на краще 65% і 54,5% відповідно. Натомість найбільша частка песимістичних оцінок серед опитаних з півдня країни – 21%.

Респонденти визначилися з основними пріоритетами, на яких місцева влада має сконцентруватися найближчим часом. Йдеться передусім про допомогу учасникам бойових дій та військовослужбовцям – соціальне забезпечення, лікування, реабілітація, житло тощо (40% опитаних), резервне енергопостачання на випадок аварійних відключень (32%), забезпечення зайнятості та підприємництва в громаді (27%), забезпечення укриттями жителів (24%).
Водночас більшість (78%) вважають, що місцеві бюджети мають бути долучені до фінансування Збройних сил України (45% вважають, що таке фінансування з місцевих бюджетів має бути обов’язковим, 33% – добровільним).