Будь-який спів – наодинці вдома, у хорі в колективі чи в компанії друзів – корисний. Бо за словами психологів, люди, які багато співають, живуть довше за інших. І ось через що.
Тренування легень. Це багатьом відомий факт. Спів тренує легені, сприяючи насиченню крові киснем. М’язи, котрі задіяні в цьому процесі, а це – м’язи живота, діафрагма, міжреберні, суттєво зміцнюються.
Підвищення рівня ендорфінів. Під час співу в мозку збуджуються зони, що відповідають за задоволення. Відтак виділяються гормони щастя – ендорфіни. А це відповідно позитивно впливає на загальний стан здоров’я.
Зняття стресу. Спів здатний знизити рівень хвилювань. Є тенденція, що люди, котрі співають навіть в аматорських колективах, почуваються щасливішими, аніж ті, хто цього не робить.
Більше енергії. Під час вокальних занять людина стає енергійнішою. Млявість співаючої людини зникає швидко.
Природний нейростимулятор. Для центральної нервової системи і мозку спів має величезну цінність. Як і будь-яке заняття творчістю, вокал посилює роботу мозку, вона стає інтенсивнішою, зміцнюються нейронні зв’язки, а також швидше відбувається включення в розумовий процес, коли треба посилено попрацювати розумово.
Очищення дихальних шляхів. За допомогою співу відбувається природне очищення дихальних шляхів, адже застій слизу практично неможливий, коли добре розвинені органи дихання.
До речі, навіть люди, котрі страждають через погану пам’ять у старості, зазвичай пригадують слова улюблених пісень, а спів дарує їм велику насолоду.