Не складати план сімейного бюджету. Планувати, куди використовувати кошти, завжди доречно. Складання планів дисциплінує та стимулює до дотримання чітких цілей. Також це допомагає розуміти куди й навіщо витрачаються кошти та як і де їх заощадити. Усі ці пункти плану слід ретельно записувати.
Не заощаджувати. Хоча б невелику частину заробленого слід відкладати про запас для формування так званої фінансової подушки. Адже при раціональному плануванні бюджету завжди можна щось заощадити.
Позичати гроші. Якщо бракує грошей, їх доводиться позичати. А це означає, що людина не вміє жити за своїми потребами і витрачає більше, аніж заробляє. Щоб навчитися правильно розпоряджатися своїми грошима, потрібно витрати планувати і не виходити за рамки.
Брати кредит. Якщо б були відкладені кошти, то не довелося би брати в банку кредит. Адже за кредит треба сплачувати відсотки, а це – додаткові трати.
Робити зайві покупки. Річ у тім, що непотрібні покупки часто відбуваються, коли людина без попереднього списку йде в магазин і часто купує багато зайвих непотрібних речей. А це суттєве навантаження на сімейний бюджет.
Викидати недоїдені продукти. Якщо так відбувається часто, то виходить, що доводиться працювати на смітник. Краще готувати за потребами, щоб не викидати зайве. Слід розумно витрачати кошти на продукти харчування.
Ігноруються знижки та акції. В більшості магазинів час від часу проводяться різні акції, оголошуються знижки на товари. Проте, щоб купувати за знижками, слід знати попередню вартість цих продуктів, щоб придбати дійсно за акційним розпродажем, а не махінаціями торговельної мережі.
Наявність шкідливих звичок. Чи не кожен має певні шкідливі забаганки, які здатні спустошувати сімейний бюджет. А також шкідливі звички погано впливають на здоров’я. Тому варто відмовлятися від них – це суттєво заощадить кошти і дозволить почуватися краще.