Обирають хрещених для своєї дитини, звісно, ж батьки. Є загальні правила, кого не беруть у хрещені батьки. Не можна бути хрещеним батьком юнакові, котрому ще не виповнилося 15 років, а за хрещену матір брати дівчину, молодшу 14 років. Забороняється брати для обряду хрещення черниць та ченців, психічно хворих людей, одружену пару. Звичай не дозволяє людям, котрі разом хрестили одну дитину, одружуватися.
Побутує думка, однак вона не вельми поширена, що не слід брати за хрещених неодружених хлопців та дівчат, бо такий хрещений чи хрещена може забрати собі гарну долю похресника. Також вагаються брати у хрещені жінок при надії. Проте церква цінує жінку, а тим більше у такому прекрасному стані. Мінусом у цій справі може бути лише те, що вагітній буде важко пройти обряд хрещення суто з фізіологічних питань. Однак все залежить від терміну вагітності й самопочуття майбутньої матері.
Хрещені батьки мають пам’ятати, що їхнім обов’язком є привести дитину до церкви, саме перед церквою вони є духовими наставниками свого похресника. Духовні батьки мають розповісти дитині про милосердя, віру й терплячість. Обов’язком хресних є підтримувати похресника у всіх важливих моментах, особливо що стосуються духовно-релігійного життя. Участь у церковних церемоніях: відвідування богослужінь, приготування до сповіді і причастя, благословення на вінчання – це все завдання хресних. Часто хресні заміняють рідних батьків, коли є така необхідність.