Користуватися гігієнічною помадою варто і дорослим, і дітям, і літнім людям. Бо губи – найнезахищеніша частина тіла. І в мороз, і у вітряну погоду, і в спеку ми навряд чи можемо їх захистити від шкідливого впливу температур, холодного і брудного повітря, ультрафіолетових випромінювань та інших негативних чинників. А для людей з ослабленим імунітетом така помада може стати чудовим засобом проти вірусних інфекцій. До прикладу, захистить від герпесу.
У шкірі губ немає сальних залоз, тому вона не здатна виробляти меланін, який захищає наше тіло від сонячних променів. Щоб губи не стали сухими, не полущилися, не потріскалися та не постаріли завчасно, необхідно обов’язково користуватися гігієнічною помадою.
До її складу зазвичай входить бджолиний віск, який має протизапальний та пом’якшувальний ефекти, а також робить стійкий захисний покрив губ тривалим і не дає їм висихати. У гігієнічній помаді містяться вітаміни А, Е, С, В. Це дає можливість загоїти ранки, усунути запалення і навіть розгладити дрібні зморшки.
Серед інших компонентів гігієнічних помад – олії та екстракти рослин. До прикладу, олія жожоба містить амінокислоти, абрикосова і рицинова олії пом’якшують і зволожують шкіру, а екстракт алоє її регенерує. Календула і ромашка захищають шкіру губ від запалень, подразнень, вітру, морозу та інших природних негараздів.
Існують гігієнічні помади і з ультрафіолетовим фільтром, що захищає губи від шкідливого впливу сонячних променів. Ними бажано користуватися влітку та взимку, бо сніг також добре відбиває ультрафіолет. Помадами зі зволожувальним і живильним ефектами краще користуватися восени. А навесні – з великим вмістом вітамінів.
Підготувала Світлана ЛІСОВА.