Це може виникати з кількох причин, залежно від них й треба підбирати спосіб вирішення проблеми.
Листя може жовтіти через порушення режиму поливу. Як надмірне, так і недостатнє зволоження однаково небезпечні для томатів. Якщо надворі стоїть спекотна посушлива погода і томати не отримали необхідної кількості вологи, їхнє листя починає жовтіти. А надмірний полив також може погубити насадження.
Листя томатів жовтіє при ураженні фузаріозним прив’яданням або іншими хворобами. Щоб врятувати урожай, потрібно вчасно розпізнати хворобу і почати з нею боротися.
Нестача поживних речовин, особливо азоту і калію, також може бути причиною пожовтіння. Тому потрібно підживлювати рослини.
Проблема псування листя може ховатися й у тому, що коріння рослин об’їдають шкідники, а також в тому, що ненароком було пошкоджено коріння при пересадці розсади в ґрунт або розпушуванні. Якщо справа в механічному пошкодженні, то пожовтіння листя пов’язано з тим, що рослина кидає всі сили на формування нових додаткових коренів. Тільки-но коренева система відновиться, листя знову стане зеленого кольору.
Помідори під час падіння температури можуть отримати переохолодження, результат якого – зміна кольору листя.
При різкому стрибку зростання листя помідорів може скрутитися. Це відбувається тому, що лист витягується уздовж, а сама листова пластина не встигає вирости слідом за середньою жилкою. Згодом листя набере нормального вигляду.
Скручування листя може свідчити й про те, що рослину пошкоджують личинки кліщів або тля. Щоб позбутися шкідників, слід кожні 5 днів обприскувати їх настоєм лушпиння цибулі.
Після частих дощів треба підживити помідори: десятилітрове відро на третину заповнити курячим послідом і залити водою. Залишити на три дні, щоб почало бродити. Тоді додати склянку попелу й розмішати. Влити по літру настою під кожен кущ.