Навіть текстура деяких приправ може змінюватися під впливом коливань температури.
Найчастіше спеції тримають у банках на кухонному столі для зручного доступу під час приготування їжі.
Важливо зберігати їх у контейнерах, які герметично закриваються. Чим більше повітря в контейнері, тим швидше спеції зіпсуються. Краще використовувати скляні банки, оскільки вони мають міцні ущільнювачі на кришках, які допомагають приправам довше зберігати аромат. Краще обирати баночки темного кольору, щоб захистити вміст від занадто яскравого світла. Спеціальним маркером для скла варто підписати ємність чи зробити напис на папері і закріпити його скотчем, щоб легко було шукати серед усього різноманіття. А ще варто вказати кінцевий термін придатності. Слід обрати для спецій прохолодне темне місце і не залишати їх поруч із плитою.
В спекотну погоду спеції, які мають у складі олії, варто переставити в холодильник на дверцята, щоб вони не прогіркли. Це стосується червоного меленого перцю, паприки, порошку чилі, маку, насіння гірчиці та кунжуту.
Зазвичай мелені спеції можна зберігати протягом одного-двох років, а цілі – протягом двох-трьох.
Свіжі спеції – гілочки розмарину, чебрецю, корінь імбиру тощо – краще зберігати в холодильнику у відділі для фруктів в окремих не щільно закритих поліетиленових пакетах чи пластмасових контейнерах, щоб не збиралися краплі вологи.