Останніми роками в Україні все більшої популярності набувають кролики-бургундці. Це м’ясна порода кролів. М’ясо цих тварин смачне і поживне. З нього готують супи, свіжі і копчені ковбаси, консерви тощо. Кроляче м’ясо бургундців вирізняється високими дієтичними властивостями. За поживністю воно наближене до курячого.
З огляду на те, що це м’ясна порода, харчування тварин має бути достатньо поживним. Вранці слід давати суміш гранульованого комбікорму та вівса, а ввечері — добре прив’ялену траву конюшини, посічену із сіном чи соломою. Також корисно підгодовувати кроликів сухими кормами. Раз на тиждень потрібно готувати зерносуміші з рівних частин вівса, кукурудзи й половини частини пшениці. У теплу пору року обов’язково давати прив’ялені листочки подорожника, які дуже корисні для роботи шлунково-кишкового тракту та зміцнення імунітету.
З приходом зими в годівницях кролів постійно має бути зерно та комбікорм. Раз у два тижні слід давати їм гризти гілковий корм — нетовсті, діаметром 5-7 сантиметрів, гілки берези. Така добавка до раціону дуже поживна і для зубів тварин, і для роботи шлунково-кишкового тракту. Взимку двічі на тиждень в їхньому раціоні має бути варена картопля, різні види соломи — вівсяна, пшенична, а також сушена конюшина, різнотрав’я. Окрім цього, у червні-серпні потрібно заготовити гілковий корм: гілочки липи, верби, берези, малини. Їх потрібно зрізати, зв’язати в пучки та розвісити у захищеному від прямих сонячних променів і водночас добре провітрюваному місці. Влітку також слід заготувати полин. Його необхідно давати кроликам раз у два тижні задля профілактики різних захворювань. З мінеральних добавок тваринам потрібна крейда, кухонна сіль.
Для бургундців дуже корисні чорнобривці. Ці квіти — справжні ласощі для кроликів.
Анатолій ВІННІЧУК, зоотехнік.