Найчастіше за тару для такої води слугують великі металеві бочки. Як правило, від контакту із залізом вода набуває жовтуватого, а то й рудого забарвлення. Чи можна поливати нею рослини, щоб благі наміри не перетворилася на шкоду? Однозначної відповіді на це запитання немає.
Плюси
Вода з металевих бочок насичена залізом, якого не вистачає рослинам. Іржава вода збагачує й ґрунт. Проте рослина не потребує заліза у великих обсягах, а в явно рудій воді концентрація його висока.
Крім того, треба враховувати, які саме рослини поливаються такою водою. Наприклад, якщо це огірки, помідори, кабачки тощо, то все це залізо потрапить в організм людини, і не завжди це добре, надлишок заліза так само небезпечний, як і його нестача. А ось поливати квіти або інші декоративні рослини такою водою можна, особливо якщо ростуть вони на «кислих» ґрунтах і полюбляють саме такий ґрунт.
Якщо на листі з’являються жовтувато-білі плями – це хлороз. У такому разі іржава вода стає своєрідним лікарським засобом. Городники стверджують, що після такого поливу рослини швидко набувають колишнього вигляду.
З металевих бочок можна брати воду, якщо вона добре відстояна. Поливати варто тією, що зверху. З дна бочки використовувати не бажано.
Мінуси
При регулярному поливі іржавою водою може страждати ґрунт. Також є велика ймовірність поширення грибка на рослини, що в результаті закінчиться появою гнилі.
Звичайно, чиста вода має більше переваг та користі, аніж брудна. Тому часто поливаючи рослини, які дають урожай, іржавою водою, слід пам’ятати, що якість вирощених овочів, ягід та фруктів може бути не надто хорошою.
Більшість експертів схиляються до думки, що від поливу городу і саду іржавою водою немає ні користі, ні шкоди. Але все ж краще утримувати ємності в належному стані та не допускати появи іржі. Їх періодично потрібно промивати, чистити.