За допомогою картоплі. Картоплю для проростання черенків треба брати середньої величини і видалити всі очки, щоб вона не пускала паростки. Зробивши поглиблення і вставивши в бульбу черенок, можна посадити його в горщик або на підготовленому місці на земельній ділянці. Прикопати картоплини в траншеї на відстані 15 сантиметрів одна від одної, залишивши зверху третину черенка. Зверху накрити банками. Так розсада отримуватиме корисні речовини і навколо неї зберігатиметься волога.
У вологому пакеті. Пагони для такого проростання мають бути довшими – на 5-6 бруньок. Потрібно щільно загорнути нарізані живці у вологий папір або газету, потім укласти в темний пакет і залишити проростати в помірно теплому місці. Паростки варто постійно перевіряти, щоб вони не загнивали і на них не з’явилася цвіль. Якщо потрібно – зволожувати час від часу. Через два тижні паростки, на яких внизу утворився каллус (схоже на мозоль закінчення пагона), висадити у ґрунт під банку.
У воді. Можна використовувати і склянку з водою. Але цей спосіб більш трудомісткий, з найменшим виходом саджанців. Рідини набрати 2-3 сантиметри, додати до неї стимулятор росту і помістити паросток. Для проростання коренів ємність поставити на світле, без прямих сонячних променів місце. При появі корінців висадити у горщик.
Живці під банкою. Таким чином легше розмножити троянди місцевих сортів. Квіти з ринку обробляють хімічними засобами, щоб вони довше зберігались, і це ускладнює проростання коренів. Пагони готувати як зазвичай: з двома-трьома міжвузлами. Нижнє листя видалити зовсім, а верхнє – наполовину. Вибрати місце в саду, де немає прямих сонячних променів. Зовсім в тіні не висаджувати, оскільки троянда буде жити там під банкою до наступного року, а для розвитку їй все ж потрібне світло. Для успішного вкорінення потрібен легкий, повітропроникний ґрунт. За необхідності додати в землю пісок і добре все перекопати. Живці втикати в землю під нахилом, заглиблюючи нижні бруньки. Під одну банку можна помістити два-три живця троянди. Добре полити і накрити їх банкою. Паростки з’являються приблизно через місяць, іноді раніше. Їх буде видно через скло. На зиму банку необхідно вкрити опалим листям або зрізаними однолітниками. Укриття зняти лише в наступному році, коли настане стабільне тепло – приблизно наприкінці травня. До речі, вдале живцювання залежить від погоди. Оптимальна температура для розсади – 24-26 градусів.
Сприятливий період для живцювання троянд у липні – перед і під час цвітіння. Вкорінені паростки встигнуть розвинутися за теплий період. У південних регіонах живцювання троянд у ґрунт можна проводити до середини серпня.