Тюльпани садять переважно восени. При весняній посадці цвітіння починається пізніше, вищою є ймовірність загибелі квітів. А при посадці під зиму цибулини встигають вкоренитися ще восени. З настанням тепла починається активний розвиток рослин, і швидше з’являються бутони. Для вкорінення тюльпанам потрібно 3-4 тижні, тому оптимальним часом для висаджування у ґрунт вважається період із середини вересня до кінця жовтня.
Якщо земля не промерзла, посадити цибулини можна навіть у грудні, але квіти тоді з’являться пізніше. Садити зарано тюльпани теж не варто, щоб вони не почали рости ще восени. Загалом потрібно орієнтуватися на кліматичні умови свого регіону, стан ґрунту та погоду. Висаджувати цибулини тюльпанів можна тоді, коли земля прогріється на глибині 10 сантиметрів до 7-8 градусів. Важливо враховувати, що нічна температура в період, коли планується висаджування цибулин на зиму, не повинна опускатися нижче за нуль (оптимальні показники – 2-3 градуси тепла).
Перед висаджуванням всі цибулини потрібно ретельно оглянути, відбракувати хворі та пошкоджені і відібрати щільні цибулинки без плям. Одна хвора цибулина може заразити інші та ґрунт навколо. Дрібні цибулинки слід висаджувати ближче до півдня, щоб квіти, які виросли з великих цибулин, не затуляли їх від сонця.
Найкраще для тюльпанів виділити незатінену ділянку, з якої швидко зійде дощова і тала вода. Нестача сонячного проміння негативно впливає на розвиток рослин, вони дадуть невеликі квітки. Крім того, вони «тягнуться» за світлом, що призводить до викривлення стебел. Коли вологи дуже багато, підвищується ймовірність поширення захворювань.
Землю на ділянці бажано глибоко перекопати. Для підживлення можна використовувати деревну золу, торф або компост, аміачну селітру. А ось свіжий гній додавати не можна, оскільки це може призвести до опіку коренів і появі грибкових хвороб. Не слід вносити на ділянку з тюльпанами і мінеральні добрива, що містять хлор.
Дрібні цибулинки потрібно заглиблювати у ґрунт приблизно на 7-8 сантиметрів, великі – на 12-15. Висаджувати тюльпани можна в невеликі борозенки рядочками або окремо кожну цибулину в лунку. Відстань між тюльпанами довільна – залежить від побажань садівника, але бажано не менше 10 сантиметрів, тоді їм точно вистачить місця, а викопувати після цвітіння цибулини буде значно легше. Якщо осінь суха, потрібно перед висаджуванням полити грунт. Після того як висадили квіти, ділянку треба розрівняти, щоб в ямках не збиралась і не застоювалась вода. Доглядати за цибулинами вже не потрібно, хіба що у разі аномально сухої осені потрібно буде їх полити. Уже при морозах квітник треба замульчувати компостом або сухим листям. Навесні мульчу необхідно зняти, щоб вона не перешкоджала пророщуванню цибулин.