Жоржини – одні з найулюбленіших літньо-осінніх квітів. Вони можуть цвісти навіть тоді, коли на клумбі майже не залишилося яскравих кольорів. Проте, якщо не викопати бульби жоржин до перших морозів, вони замерзнуть.До того ж вони крихкі, погано переносять вологість, схильні до різних захворювань і ушкоджень шкідниками.
Щоб зрозуміти, що вже час викопувати жоржини, потрібно стежити за температурою повітря. Якщо на термометрі дві-три ночі поспіль 2-3 градуси морозу, потрібно викопувати кущики, навіть якщо вони ще цвітуть. Також слід звертати увагу на рослини: коли листя і квіти підв’яли від легкого заморозку – це сигнал, що терміново потрібно викопувати бульби.
Робити це потрібно в суху теплу погоду і дуже обережно. Спочатку слід відрізати пагони разом з квітами, залишаючи приблизно 10-15 сантиметрів стебел. Лопатою відступити якнайдалі від стебел, щоб випадково не пошкодити бульби. Намагатися занурювати лопату в ґрунт вертикально, щоб не відсікти бульби від кореневої шийки. Так жоржини обкопати з усіх боків.
Не можна витягувати бульби за стебла: так їх теж можна пошкодити. Землю в обкопаному місці обережно розгребти руками і вийняти кореневу систему, обережно очистивши від землі. Оглянути бульби, підгнилі частини та пошкоджені паразитами зрізати і обробити зеленкою.
Викопані бульби жоржин залишити під накриттям на свіжому повітрі, якщо ще немає морозів, або в прохолодному приміщенні приблизно на 3-4 дні. Після цього помістити в контейнер з піском, тирсою чи торфом та поставити в прохолодне приміщення. Найкраще зберігати за температури 3-5 градусів і вологості повітря 60-70% в добре провітрюваному приміщенні. У квартирі жоржини успішно зимують на нижній полиці холодильника.
Деякі квітникарі загортають кожну бульбу в газету, укладають їх у поліетиленовий пакет, який кладуть у картонну коробку і ставлять у прохолодне місце, наприклад, на засклену лоджію. Тільки в такому разі доведеться весь час стежити, щоб різке похолодання або заморозки не згубили посадковий матеріал.