Нині для кімнатних рослин можна придбати добрива, причому для кожного виду рослин – свої. Раніше такого розмаїття не було, проте кімнатні рослини зокрема у наших бабусь гіршими, аніж нині, не були.
Отож бабусині секрети, щоб кімнатні рослини цвіли пишно і були здоровими. Перед тим як пересаджувати або укорінювати рослину слід набрати звичайної землі, краще з власної ділянки. Добре взяти ґрунт із того місця, де раніше росла кропива. Землею треба наповнити горщик й зробити заглибину в три-чотири сантиметри. У цю ямку насипати приблизно жменьку насіння злаків (можна і більше – це напряму залежить від розміру горщика). Потім у це ж заглиблення треба висадити рослину й засипати її землею. Через деякий час, звісно, поряд із кімнатною рослиною з’являться сходи зернових. Ці паростки треба обрізати ножицями. Так робити треба час від часу, допоки вони зовсім не перестануть випускати зелень.
Річ у тім, що сходи зернових культур допомагають сусіднім рослинам краще укорінитися. А ще такий спосіб унеможливлює поширення багатьох інфекцій у рослин. І загалом злаки у ролі сусідів позитивно впливають на саджанець, і він може гарно рости без підживлення протягом тривалого часу.
Замість насіння злаків можна насипати в горщик горох або квасолю. Бобові також здатні допомогти саджанцям приживатися й гарно рости.