Яйця у торгових мережах, котрі вироблені на птахофабриці, маркуються відповідними цифрами та літерами. Вони можуть бути позначені безпосередньо на шкаралупі або на упаковці.
Залежно від якості і терміну придатності яйця можна розділити на дві групи: столові та дієтичні. Ця інформація ховається за літерами «Д» і «С». «Д» означає дуже свіжі дієтичні яйця з малим терміном зберігання: вони придатні для споживання протягом семи днів, тому на них обов’язково вказується дата, коли яйце було знесене куркою. Літера «С» означає столові яйця, які без шкоди для їхньої якості можуть зберігатися в холодильнику протягом 90 днів.
Додаткова інформація, що означає, до якої категорії належить яйце, ховається за другим після літери «Д» і «С» елементом маркування. Це може бути і цифра, і літера.
М: дрібні (від 35 до 44,9 г);
2: друга категорія (від 45 до 54,9 г);
1: перша категорія (від 55 до 64,9 г);
0: найвища категорія (від 65 до 74,9 г);
В: добірні (понад 75 г).
Легко зрозуміти, що якщо у рецепті певної страви потрібні кілька яєць, то їхня вага суттєво відрізнятиметься, якщо вони з різних категорій. Тож якщо вдома яйця вищої категорії (0 або В), варто скоригувати їхню кількість на меншу.
Також на кожному яйці зазвичай є назва виробника, товарний знак та номер партії. Якщо яйця продаються в упаковці, то така інформація (термін придатності, кількість яєць, поради щодо зберігання, дані про виробника) зазначається саме на упаковці.