Є в будинку місця, котрі ми зазвичай оминаємо, проводячи хатнє прибирання. А робити цього не слід, адже бруд, який час від часу накопичується, згодом відмиватиметься важче. Якщо ж постійно ретельно прибирати весь дім, то і робити це щоразу буде легше.
- Стіни. Не всі замислюються, що на вертикальних поверхнях пил збирається й осідає так, як і на горизонтальних. І хоча стіни на перший погляд здаються чистими, все ж шар пилу на них є. Паперові шпалери, котрі не можна мити, варто почистити за допомогою пилососа або протерти сухою ганчіркою з мікрофібри. Саме цей матеріал добре збирає бруд, не розкидаючи його в різні боки. Варто позбуватися пилу рухами зверху вниз і особливу увагу звертати на кути – раптом там павутиння?
- Шпалери, які можна мити, слід періодично протирати злегка вологою тканиною. Плитку на стінах краще чистити з використанням побутової хімії. А можна це зробити, розчинивши кілька крапель рідкого мила в теплій воді. Опісля варто протерти кахлі чистою вологою тканиною, щоб позбутися залишків мила чи хімічних засобів.
- Підлога під килимом. Навіть якщо регулярно пилососити килим, під ним все одно збирається пил. Тому підлога під ворсистим покриттям потребує миття раз на тиждень чи два.
- Розетки та вимикачі. Вимикачі через часті контакти з руками, навіть якщо на вигляд чисті, можуть бути одними із найзабрудненіших місць. Та й розетки не відстають від своїх електротоваришів у цьому питанні. Тому їх слід ретельно протирати, дезінфікувати. Бруд на дрібних елементах і в стиках можна видалити ватною паличкою. Але забувати про обережність з електрикою не можна.
- Ручки шаф, дверей та техніки. Вони, як і вимикачі, часто контактують з руками, тому їх слід очищати не лише від бруду, а й від бактерій. На ручках кухонних шафок і побутової техніки можуть бути сліди жиру. Відмити їх із будь-яких поверхонь допоможе оцет. Ним слід змочити губку або ганчірку і протерти проблемні місця.
- Підлога під меблями та побутовою технікою. Її слід мити хоча б раз на тиждень. Це корисно навіть з тією метою, що разом із брудом, пилом, шерстю тварин, крихтами їжі можна знайти і потрібні речі, котрі загубилися і мовчки лежать під тумбочками. Під диваном чи пральною машинкою треба помити хоча б раз на пів року.
- Двері. Міжкімнатні, вхідні та балконні – вони також збирають пил, котрий наймасовіше накопичується на верхній частині, а бруд від рук залишає плями на ручках і навколо них.
- Батареї. На поверхні та всередині радіаторів накопичується багато пилу, бруду, мертвих комах та іншого сміття, особливо якщо батареї під вікнами. Тому їх зовні протирати вологою ганчіркою варто щотижня. Це до того ж допоможе батареям краще віддавати тепло. А після опалювального сезону почистити батареї треба ґрунтовніше – пропилососити й влаштувати їм вологе генеральне прибирання.
- Вентиляційні ґрати. На решітках накопичується величезна кількість пилу, який, якщо його не позбуватися, може забити отвори й порушити вентиляцію. Тому вентиляційні ґрати слід час від часу пилососити і протирати вологою ганчіркою. А ще краще – зняти решітки і вимити під проточною водою з використанням засобу для чищення. На вентиляційних решітках на кухні може накопичуватися ще й жир. Позбутися його допоможе оцет. Його слід нанести на забруднення й залишити на 15–20 хвилин. Потім почистити жорстким боком кухонної губки.
- Люстри й світильники. На них, окрім пилу та павутиння, можуть у закритих плафонах збиратися ще й мертві комахи. Тому очищати світильники також не варто забувати.