Розмножити троянди можна, не зрізаючи їх з куща. Для цього на здеревілій гілці куща зробіть надріз гострим знезараженим інструментом і зніміть шматочок кори. В місці надрізу прикладіть шматочок бананової шкірки. Розріжте пластикову склянку з одного боку повздовж й до половини дна. Потім вставте ємність під зріз. Насипте родючий ґрунт. Скріпіть хомутом. Пролийте землю і зав’яжіть пакетом. Відкривайте іноді, щоб провітрити і трохи пролити. За два місяці у пляшці з’явиться чимало коренів. Тоді відріжте новосформовану рослину від основної і висадіть в землю, як зазвичай.
До слова, у банановій шкірці містяться численні макро- та мікроелементи, які сприяють покращенню мінерального живлення зелених насаджень. Це ідеальне добриво для троянд. Наріжте шкірку від шести плодів на невеликі фракції, помістіть їх у літрову банку, залийте водою, накрийте капроновою кришкою і поставте в тепле темне місце на чотири дні. Акуратно процідіть настій і влийте його у відро з відстояною або підігрітою на сонці водою (0,6-0,7 літра концентрату на 10-12 літрів води). Пролийте робочим розчином троянди із розрахунку 5 літрів на кожен кущ. Вносити добриво потрібно по вологій землі, тобто після планового поливу або дощу та подальшого розпушування ґрунту.
Затим викопайте навколо куща неглибоку канавку по зовнішньому діаметру ствольного кола. А потім рівномірно розподіліть шматочки шкірки, що напіврозклалася, по дну борозенки і прикопайте землею. Вже за кілька днів органіку почнуть активно переробляти ґрунтові мікроорганізми та дощові хробаки, перетворюючи матеріал на повноцінні елементи живлення для коріння саджанців. Для зберігання вологи в землі можна додатково замульчувати поверхню під кущами соломою, сіном або компостом.
До слова, добрива з бананової шкірки можна використовувати протягом усього періоду вегетації троянд. Інтервал між підживленням становить 2-3 тижні. Крім троянд, настоянкою бананової шкірки можна підгодувати будь-які декоративні культури, а також вазони, розсаду, овочі (огірки, томати, часник, листову зелень) та садову суницю.
Що ж стосується власне укорінення троянд, то ще один цікавий спосіб полягає у пляшці з піском. Для цього потрібно взяти пляшку об’ємом 5 літрів, за допомогою розпеченого цвяха зробити у ній отвори на дні. Насипати у пляшку пісок та вставити зрізані гілки троянд у горлечко пляшки. Можна кілька гілок одразу. Потім добре зволожити пісок водою та закрити кришкою. Розмістити пляшку у світлому та теплому місці. Прямі сонячні промені не повинні потрапляти на неї. Коли волога випарується, знову полити гілки. Вже за десять діб на гілках з’являться листочки. Через 30 днів, може трохи пізніше, повинно відрости коріння. Якщо воно з’явилося, можна висаджувати пагони троянд у ґрунт.