Недостатньо уваги. Нині часто дорослі багато уваги і власного часу змушені приділяти роботі. А діти у цей час віддані на поталу комп’ютерам, телефонам, гаджетам… Вони відплачують за таку неувагу неслухняністю. Більше часу проводити разом без електронних засобів – ось секрет, як вирішити проблему з недостатньою кількістю уваги.
Неправдиві погрози дітям. Діти добре відчувають фальш і момент, коли батьки кажуть їм неправду. Небезпечними для гарних стосунків батьків та дітей є погрози про те, що неслухняну дитину забере хтось чужий або за нею приїде поліція. Малеча, ніби відчуваючи брехливість цих слів, і далі продовжує чинити по-своєму.
Більше уваги молодшим дітям. Слова про те, що ти старший і розумніший, тому маєш поступитися молодшому – поганий варіант виховання братів і сестер. Часто, якщо в сім’ї кілька дітей, то молодшим дістається більше уваги, любові й турботи. Старші діти, обділені цими щедротами, відчувають це і можуть робити батькам на зло.
Неконструктивна критика. Часто вживані фрази, що дитина робить щось не так, здатні спричинити дитячу невпевненість в собі. Відтак у малечі може зникнути бажання старатися далі й робити успіхи.
Наказовий тон. Якщо говорити з малечею постійно в наказовому тоні, вона може цьому почати опиратися, демонструючи незалежність своєї особистості.
Зриватися на дитині. Проблеми дорослого життя, трапляється, батьки виливають на малечу. Це абсолютно неправильна і згубна тактика, бо дитина просто не розуміє, за що батьки на неї кричать і в чому вона винна. Неправильний приклад. Кожна дитина моделює поведінку, яку спостерігає в батьків чи інших родичів вдома. І часто дорослі дивуються, звідки така поведінка в дитини, де вона таке бачила. А дитина все помічає і повторює за дорослими.