Більше рідини. Більше пити – гарна порада при застуді чи вірусних інфекціях. Доречна вона і при втраті голосу. Адже вода не лише зволожує слизову гортані, а й сприяє швидшому загоєнню запалених тканин.
Відпочинок зв’язкам. Помовчати хоча б 24 години може стати рятівним для відновлення зв’язок. Говорити надто тихо або пошепки – не допоможе. Адже шепіт подразнює і без того подразнені зв’язки.
Зволоження повітря. Зазвичай у зимовий період за умов опалення повітря у приміщеннях пересушене. Це шкідливо для дихання і стану людини загалом, а зокрема на зв’язки це впливає негативно. Тож при втраті голосу доречним буде зволожувач повітря або хоча б організувати домашнє зволоження: мокрий великий рушник на батареї може врятувати ситуацію.
Трав’яний чай. У разі запаленого горла помічні ромашка і чебрець, причому не гарячий чай, а настій із них. А чай з імбиром може допомогти голосу відновитися, знявши хрипоту.
Полоскати горло. Якщо причиною втрати голосу стала ангіна або застуда, доречно буде кожні дві години полоскати горло теплою водою з сіллю. Це допомагає зволожити зв’язки і забезпечує додатковий приплив крові, що сприяє боротьбі з інфекцією.
Заборонені у разі втрати голосу кава та зелений чай, газовані напої. Адже вони провокують зневоднення організму. До речі, як і алкоголь. Також під суворою забороною куріння, бо дим від цигарок сушить і подразнює горло. А ще варто обмежити або й взагалі не перебувати там, де надмір пилу, диму і холодне повітря. Бо всі ці умови подразнюють зв’язки і поглиблюють їхній хворобливий стан.