Стереотипні думки про те, що єдина дитина в сім’ї може вирости егоїстом, тривалий час побутують у суспільстві. Тож якщо у батьків один малюк і більше поповнення не планується, варто взяти на озброєння кілька порад, щоб єдиний син чи донька виросли гідними людьми. Проте наскільки вони виправдані й відповідають дійсності?
то
Дитина має розуміти й усвідомлювати значення черги. Дитина без брата чи сестри часто не розуміє, що таке чекати своєї черги. Такому малюку не доводиться очікувати, поки хтось награється іграшкою чи вийде із ванної. Тому єдину дитину варто обмежувати і не дозволяти робити все, що вона хоче. Виховувати терпіння – ось ключ до того, щоб малюк не став егоїстом.
Спілкування з іншими дітьми. Соціалізувати дитину – важливе завдання для батьків, а для дитини – особливий щабель розвитку, котрий не треба пропускати. Дитині слід адаптуватися до інших дітей у власному просторі. До прикладу, дитячий садок – чудове місце для виконання завдання соціалізації малечі.
Відповідальність. Це почуття треба виховувати. Можна розпочати із обов’язків по дому. Вони неодмінно мають бути в дитини. Індивідуальна відповідальність надасть малюку чітке розуміння, що батьки не зобов’язані і не завжди будуть виконувати все для дитини. А чужі люди – тим більше.
Командний спорт. Це, окрім навчального закладу, який відвідує дитина, ще додаткове джерело соціалізації малечі. Заняття з командного виду спорту можуть навчити дитину, працювати спільно в команді і бути частиною великої групи, а не центром Всесвіту.
Домашня тварина. Навіть невибагливий хом’ячок дозволить дитині мати відчуття відповідальності за когось іншого. Якщо немає молодших сестри чи брата, то тварина може виручити, коли потрібно вчитися про когось піклуватися.