Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження «Багаторівневе врядування в Україні в умовах широкомасштабного російського вторгнення», проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
За результатами дослідження, 68 відсотків вимушено переміщених осіб відчувають позитивне ставлення до себе. При цьому 71 відсоток опитаних місцевих жителів позитивно ставляться до ВПО, а 55 відсотків вважають, що їхні громади готові прийняти нові хвилі ВПО (34 відсотки — не готові).

Крім того, зросла частка ВПО, які придбали чи орендували житло, а також тих, хто знайшов роботу на новому місці. Якщо у 2022 році показник зайнятості ВПО становив всього 37 відсотків, то станом на кінець 2024 року – вже 56-ть. Найбільше — з 16 до 33 відсотків — зросла частина тих, хто знайшов роботу на новому місці проживання. Крім цього, 18 відсотків ВПО зберегли попередню роботу. Дослідження виявило також найбільші потреби внутрішньо переміщених осіб: це допомога з житлом (53 відсотки), гуманітарна допомога (30 відсотків) та перекваліфікація (25 відсотків).