Однією з найголовніших страв великоднього столу є паска. Традиційно паску прикрашають глазур’ю. Але не в усіх гопсподинь вона виходить ідеальною — буває, липне, тріскає або ж розтікаєть по виробу, тим самим псуючи його зовнішній вигляд.
Щоб глазур на пасці була ідеальною
Для глазурі краще використовувати цукрову пудру, а не цукор. Щоб прикраса міцно трималася і не стікала, вона повинна бути, як густа сметана. Якщо консистенція вийшла занадто рідкою, можна додати столову ложку цукрової пудри. Якщо ж глазур дуже густа, слід додати до маси чайну ложку молока або навіть води. Щоб глазур рівномірно лягла на поверхню паски, перед тим як її наносити, потрібно змастити верхню частину паски джемом. Тоді поверхня буде гладкою і блискучою. Глазур краще наносити шарами. Спочатку один шар, а коли він висохне – наступний. Білкову глазур необхідно наносити одразу після приготування випічки, але не на гарячу, потрібно зачекати, поки паска охолоне. Наносити прикрасу краще за все силіконовим пензликом. А можна занурити виріб у миску з глазур’ю.
Ми підібрали кілька цікавих рецептів глазурі
На желатині, що не липне і не кришиться: 200 г цукру, 100 мл води, 6 г желатину, лимонний сік – за смаком. Желатин змішати з 2 ст. л. води, залишити на 15-20 хвилин. У решті води розчинити цукор і готувати на повільному вогні до легкого загустіння рідини (близько 7 хвилин). Зняти сироп з вогню і ввести в нього желатин, перемішати до повного розчинення. Збити масу міксером на високій швидкості до білого кольору (близько 5 хвилин). Додати лимонний сік. Збивати ще 30 секунд. Через 10 хвилин глазур’ю можна покривати паски. Одразу ж, поки вона не застигла, прикрасити вироби посипкою. Желейною глазур’ю можна прикрашати не тільки паски, а й кекси, тістечка, торти без випічки.
Пишна білкова: білок, 0,5 скл. цукру, 0,5 скл. води. У каструлю налити воду, додати цукор і, постійно помішуючи, варити спочатку на повільному вогні, а потім на сильнішому, щоб випарувати воду до отримання густого сиропу. Збити білок і, не перестаючи збивати, поступово вливати в білкову масу тонкою цівкою густий сироп. Продовжувати збивати до отримання однорідної маси. Застигла глазур не тріскається і тримає форму.
Лимонна: 200 г цукрової пудри, 3 ст. л. лимонного соку. У цукрову пудру поступово ввести лимонний сік, ретельно перетираючи суміш ложкою.
М’ятна білкова: білок, скл. цукрової пудри, 2 ст. л. свіжого соку м’яти. Листя м’яти дрібно посікти, подрібнити блендером або розтерти в ступці, відтиснути через марлю, складену вчетверо. Змішати вінчиком білок з цукровою пудрою, додати сік з листя м’яти. Глазур набуде блідо-м’ятного кольору і м’ятного аромату.
Без яєць: 30 г маргарину або масла, 300 г цукрової пудри, 50 г вершків, ваніль. Масло і вершки розігріти. Кип’ятити не треба, головне, щоб маргарин і вершки стали одним цілим. Змішати цукрову пудру з ванільним цукром і з масляною сумішшю. Збити. Нанести на паски, поки не застигла.
Проста: скл. цукрової пудри, 2 ст. л. рідини (молока, води, соку). У цукрову пудру додати молоко (або воду, лимонний сік). Рідину додавати потроху до утворення густої однорідної маси. Швидко нанести на остиглу паску.
Шоколадна: 100 г цукрової пудри, 2-3 ст. л. какао, 5 ст. л. молока. 1,5 ст. л. вершкового масла, ванілін. Цукрову пудру змішати з какао, додати розігріте молоко, розм’якшене масло, ванілін, ретельно розтерти. Застигає така глазур дуже швидко, тому готувати її слід, коли вже випічка готова. А якщо раптом застигне, додати ще трохи молока.