Без червоного буряка ні борщу не звариш, на вінергету не приготуєш. Тому його варто посадити на городі. Тим паче, що ця культура не надто вибаглива у догляді. Головне — дотримуватися певних рекомендацій.
Сіяти буряки слід тоді, коли надворі встановиться тепла погода: температура повітря має бути не нижчою 10-12 градусів, а ґрунт прогрітися до 8-10 градусів. За народними прикметами буряки можна висівати у відкритий ґрунт, коли на березі розпускаються листочки. В різних регіонах України потрібні умови для висівання буряків встановлюються з середини до кінця квітня.
Терміни садіння залежать від сорту та регіону. Буряки є швидкостиглі, з періодом зростання 80-100 днів, середньостиглі, які ростуть від 110-ти до 130-ти днів, та пізньостиглі — від 130-ти до 145-ти днів. Для весняних посівів підійдуть всі три варіанти, а ось влітку краще садити лише скоростиглі буряки. Інформація про сорт і терміни дозрівання цього коренеплода зазначена на пакеті з насінням.
Щоб буряки зійшли якнайшвидше, перед висіванням насіння можна замочити, а потім проростити. Для цього його слід розкласти на вологій тканині та поставити у тепле місце. Потрібно періодично доливати води, щоб воно постійно було у вологому середовищі. Однак цього можна не робити, а одразу сіти насіння у ґрунт.
Буряк любить тепло і світло, тому для нього слід виділити сонячну ділянку. Землю за два-три тижні до садіння можна підживити компостом або гноєм, що перепрів, золою, додати аміачну селітру. Висівати насіння слід на глибину 3-4 сантиметри, відстань між рядами — 20-30 сантиметрів. Важливо стежити, щоб поверхня ґрунту не пересихала, і за потреби поливати грядку. Коли з’являться паростки, по 1-2 листки, потрібно прорідити буряки, щоб між рослинами була відстань у 5 сантиметрів. Ще через три-чотири тижні, коли у буряків буде вже 4-5 листкочів, потрібно знову прорідити грядку, щоб відстань між коренеплодами була 10-13 сантиметрів.