Перш ніж починати процес, необхідно пам’ятати про натяг ножиць. Якщо фіксатор недостатньо натягнутий та між ніжками є великий прозір, тоді знаряддя погано працюватиме навіть з гострими лезами. Але коли натяжка туга та сильна, ножиці будуть жорсткими, а кінці почнуть тертися один до одного. Тому необхідно відрегулювати натяг, затягуючи або послаблюючи болт тримача.
Наждачний папір розрахований для трохи затуплених предметів. Згодиться із зернистістю Р150-200. Для ідеального відточування поверхні можна скористатися дрібнозернистою наждачкою, де позначення маркування в межах Р1200-2500. Потрібно скласти абразив навпіл, шорстким боком назовні. Ножицями нарізати довгі та вузькі смужки таким чином, щоб вся частина, що ріже, була залучена та стикалася з матеріалом від основи інструмента до його кінчиків. Повторювати 20 разів. Протерти ножиці вологою серветкою, щоб прибрати дрібні залишки абразиву. Перевірити результат, розрізавши картон. За потреби повторити процес.
Алюмінієва фольга. Метод дуже схожий на попередній. Але фольгу слід скласти шість разів (чим більше шарів, тим якісніше заточування).
Металева губка. Точити потрібно над відром або іншим приладдям, бо в процесі буде багато сміття. Нову або використану губку порізати на дрібні шматочки. Різати так, щоб вся довжина лез торкалася губки. Протерти ножиці вологою ганчіркою.
Для наступних способів ножиці краще розібрати.
Фарфорова чашка. У чашок відполірована поверхня, а зовнішній бік дна грубий, як своєрідний абразив. Нижня ділянка найчастіше буває середньої зернистості, цього достатньо, щоб заточити леза ножиць. Перевернути посудину догори дном. Ножиці відкрити й тримати, не торкаючись різальної частини. Покласти інструмент на чашку та нахилити під кутом 70 градусів. Починати від основи до кінчиків. Перевернути ножиці та повторити.
Точильний камінь. У процесі натискання необхідно збільшувати поступово, починаючи з плавних рухів й рухаючись активніше. Заточування має бути синхронізованим по всій ділянці грані, нахил якої підлаштований під кут, рекомендований виробником (в межах сімдесяти градусів). Перед використанням каменя його слід змочити у воді. Розібрати інструмент чи максимально розсунути леза. Після заточування протерти ножиці ганчіркою.
Напилок є аналогом точильного бруска, але часу на обробку йде набагато більше. У нього шорстка поверхня з обох боків.