Кожна господиня бажає побільше зробити заготовок на зиму. Після зелені настає черга полуниці. Сезон цієї ягоди не надто тривалий, тож хочеться запастися полуничною смакотою на цілий рік. Часто для заготовок на зиму господині обирають ягоди за залишковим принципом: найбільші і красиві — для свіжого споживання, а прим’яті, трохи зіпсовані чи недозрілі — на варення. Такий підхід є помилковим. Будь-які неякісні ягоди, особливо з ознаками гнилі, псують смак страви, додають неприємного післясмаку. Якщо хочеться отримати смачні, ароматні і, головне, корисні заготовки, слід вибирати тільки добірні ягоди. Вони повинні бути дозрілими або злегка перезрілими, без ознак гнилі, цвілі, пошкоджень шкідниками. А ось форма і розмір особливого значення не мають.
Найпростіший спосіб заготівлі — це заморозити ягоди. Можна просто скласти у відповідну тару і відправити у морозильну камеру. А можна заморозити полуниці із цукром. Для цього покласти ягоди без хвостиків у харчовий контейнер і пересипати цукром. Дати можливість цукру трішки розчинитися. Закрити щільно кришкою і поставити в морозилку. Однак у час повномасштабної війни не варто покладатися лише на морозильну камеру, адже можливі перебої в електропостачанні. Тому не зайвим буде зварити варення. Пропонуємо кілька цікавих рецептів.
Полунично-шоколадне варення: кг полуниць, 600 г цукру, 100 г шоколаду. Полуниці засипати цукром і залишити на ніч, щоб виділився сік. Потім довести до кипіння і варити 15 хвилин, видаляючи піну. Додати шматочки шоколаду і тримати на повільному вогні 7-10 хвилин.
Сухе варення: по кг полуниць і цукру, 0,5 л води, скл. цукрової пудри. Ягоди промити і очистити від хвостиків. Опустити плоди в гарячий цукровий сироп, довести до кипіння. Остудити, знову довести до кипіння. Процедуру повторити 5-7 разів. Ягоди не повинні розваритися. Готові полуниці викласти в один шар на дрібну решітку або сито, періодично перевертати до повного стікання сиропу. Можна злегка підсушити ягоди у відкритій духовці за температури у 60-70 градусів. Потім обваляти їх у цукровій пудрі і зберігати в паперових пакетах або герметичному посуді.
Полунично-фруктове варення: кг полуниць, 1-1,2 кг цукру, 0,5 кг фруктів – бананів, абрикосів, апельсинів або інших. Полуниці засипати цукром і залишити до появи соку. Поставити на вогонь, дати закипіти і варити 5 хвилин. Охолодити, знову проварити, і так ще раз. Додати нарізані кружальцями або шматочками фрукти, варити на дуже повільному вогні ще 15-20 хвилин, розлити у банки.
Варення з кабачків і полуниці: 0,5 кг молодих кабачків, 300 г полуниць, 1,5 ст. л. цукру, чверть лимона. Кабачки нарізати кубиками розміром у сантиметр, викласти в каструлю, додати цукор і нарізаний шматочками лимон. Суміш проварити близько 10 хвилин, додати полуниці, витримати на повільному вогні ще близько 7 хвилин. Перенести на холод, так сироп краще наситить кабачки і додасть їм янтарно-рожевого відтінку. Через пів години варення знову проварити 5 хвилин і охолодити. Повторити процедуру двічі-тричі. Готове варення розлити у банки.