Диня – культура тепло- і сонцелюбна, однак створивши оптимальні умови для її росту та розвитку, можна виростити солодкі й запашні дині навіть у регіоні з коротким і прохолодним літом.
Найвибагливіша вона до тепла в період дозрівання плодів. Найкомфортніше почувається при плюс 25-30 градусах. А ось спека (понад 40 градусів) стерилізує пилок квіток дині, що призводить до недобору врожаю. Найважливіше для цієї культури – кількість сонячного тепла та світла, тому поруч із баштаном не має бути ні дерев, ні кущів, що затуляють ділянку від сонця. Але коли почнуть дозрівати плоди, їх у післяполуденні години бажано затінювати — накривати лопухами або газетами.
Коли рослина цвіте, їй потрібно достатньо вологи, тому у цей період її слід поливати раз на тиждень теплою водою під корінь, а ще краще — у пророблені між рядами канавки. А коли зав’яжуться плоди, поливання поступово потрібно зменшувати до повного припинення.
Баштанні культури часто вражаються грибковими інфекціями, від яких гниють і плоди, і пагони. Щоб цього не відбувалося, під кожен плід потрібно покласти шматок дошки або шиферу, щоб він не стикався з землею, а кореневу шийку кожного куща засипати 2-3 жменями піску.
Як визначити, коли диня дозріла?
Щоб визначити стиглість дині, треба передусім звернути увагу на колір плоду та сітку тріщин на ньому. Якщо диня помітно пожовтіла, легко відділяється від батогів, а сітка вкрила весь плід — така диня буде смачна, однак довго не зберігатиметься. Хочете відкласти плід про запас — потрібно зірвати плід, вкритий сіткою лише наполовину. У сортів, що не утворюють сітки на шкірці, можна орієнтуватися лише на колір та м’якість плоду.
Найкращу лежкість мають середньостиглі та пізні сорти. Тільки потрібно правильно її зірвати — разом із плодоніжкою, найкраще — вранці. Протягом 3-4 днів зберігати надворі, а потім перенести в сухе прохолодне місце.