Крім війни на полі бою, триває й багатовікова війна інформаційна. російські пропагандисти використовують будь-яку нагоду, щоб облити брудом українців, вигадати неймовірну гидоту та дезінформувати з будь-якого приводу. Причому використовують для цього і українські видання, нагло підробляючи їхній зовнішній вигляд. Цього разу фейк нібито про шкоду корисних копалин розійшовся соцмережами під логотипом газети «Сімейні життєві історії». У деяких соцмережах та телеграм-каналах розповсюдили нібито фотографії обкладинки видання, де видно, що головною темою випуску є публікація про шкоду корисних копалин для здоров’я дітей. «Бандерівські газети пишуть, що всі рідкісноземельні метали дуже шкідливі для здоров’я дітей, тому їх терміново потрібно віддати американцям», – коментують деякі користувачі. Вони вважають, що за допомогою подібних публікацій влада України нібито «готує» населення до продажу всіх запасів рідкісноземельних металів Сполученим Штатам. Насправді у виданні такої статті ніколи не було, а фото титульної сторінки і статті сфальсифіковані з допомогою графічного редактора. Та й тематика газети зовсім інша. Це – розповіді про людські долі, історії Захисників, казки, причті, сканворди.
Газета «Сімейні життєві історії» відома багатьом нашим читачам, її можна передплатити у комплекті з «Сімейною газетою». Проте запевняємо, що ні цього матеріалу, ні такого номера редакція не видавала. Те, що обкладинка та текст – підробка, підтвердила і редакторка видання Тетяна Яровенко.Фейкове зображення містить безліч невідповідностей реальному оформленню газети.

По-перше, з 2023 року на першій сторінці газети публікується зображення прапора України з написом «Стійкості на шляху до ПЕРЕМОГИ!». У 2025 році цей елемент розташований ліворуч у верхній частині обкладинки. Однак на фотографії підробленої обкладинки відсутній і прапор, і напис. По-друге, на фейковій «статті» помітні горизонтальні розділові лінії над та під текстом, які нібито відокремлюють один матеріал від іншого. «Крім того, в анонсах на першій сторінці зазначені назви історії, які ніколи не друкувалися з початку виходу газети», – пояснює Тетяна Яровенко.
Мета, яку переслідують роспропагандисти завдяки таким фейкам, – посіяти недовіру до українських видань, до влади, до її зовнішньоекономічного курсу, викликати паніку серед населення.
Ми розповіли лише про один випадок російських наративів, у центрі якого опинилося одне з нашим видань. Насправді такої дезінформації з боку ворога багато. І нам потрібно бути уважними й не вестися на відверту брехню. Й тому читати і слухати лише ті видання, канали, які вже не один рік доводять свою достовірність.