Мова про те, щоб привчити тварину до туалету. Щоб кіт чи кішка не гадили в домі, де заманеться. Для цього є кілька дієвих способів.
Цікаво, що коли людина лише планує завести кота, то в її уяві постають милі картинки, коли пухнастик тихо муркає і лащиться. Проте часто в реальності відбувається інакше: не привчений до туалету кіт може зіпсувати взаємини з господарем. Навчити кота хороших манер буває складно, адже трапляється так, що навіть доросла вихована тварина може іноді паскудити де попало.
Чому так відбувається? Це може свідчити про проблеми зі здоров’ям тварини. Серед ймовірних захворювань можуть бути інфекції сечових шляхів, камені або інші захворювання нирок, гіпертиреоз (занадто активна щитовидна залоза), артрит.
Якщо ж хвороби виключені, то варто звернути увагу на котячий лоток. Ймовірно, негаразди можуть виникати через нього – невідповідний розмір або тип наповнювача. Також важливий нюанс – вчасна зміна власне наповнювача. Якщо це робити невчасно, то можна спровокувати тварину на те, що вона робитиме свої справи деінде. Коли вихованець наслідив не в туалеті, варто одразу обробити це місце. Найкраще для цієї ролі підійдуть евкаліптова, гвоздикова чи ялицева олія. Потім слід намочити в котячій калюжці шматочок туалетного паперу і віднести його в лоток. Тварина за запахом має зрозуміти, куди потрібно справляти природну потребу.
Ще є спосіб: поставити в місце, де кішка напаскудила, миску з їжею. Річ у тім, що коти – вельми охайні тварини й не будуть ходити в туалет там, де їдять.
Також відлякати від місця, де кіт незаконно справив потребу, можуть шкірки цитрусових. Їх слід час від часу замінювати на свіжі. І результат не забариться.
Карати домашнього вихованця за погану поведінку не варто. Зокрема недопустимо бити кота чи мокати його мордочкою в його ж калюжку. Це всім відомий спосіб, проте про його ефективність можна посперечатися. Навпаки, такі дії можуть травмувати тварину, і вона робитиме або на зло, або згодом може помститися за таке ставлення.