У різних куточках світу відбуваються масові акції, які пройшли на шести континентах, зокрема й в Антарктиді, повідомляє організація Світовий конгрес українців. Підтримати нас небайдужі іноземці із синьо-жовтими двоколорами вийшли на вулиці понад 400 міст у більше ніж 60 країнах.
Про деякі з них пише аналітичний портал «Слово і діло». У Брюселі, до прикладу, розгорнули 30-метровий український прапор біля будівлі Європарламенту. Тут учасники акції закликали до більшої міжнародної підтримки України. У австралійському Сіднеї масштабний мітинг відбувся біля Собору Марії. У Токіо, столиці Японії, люди вийшли підтримати народ, культуру та ідентичність України й нагадати, що росія має відповідати за скоєні злочини.
Розгортали наші стяги і на вулицях Бангкоку, столиці Таїланду, де учасники акції закликали припинити агресію та виступили на захист прав і суверенітету України.
У Бухаресті румунці теж численними заходами привертали увагу світового суспільства до подій, які відбуваються в Україні на тлі російської агресії.
У німецькому місті Потсдамі на мітинг солідарності з Україною вийшли майже 200 людей. Бургомістр Потсдама Майк Шуберт закликав до відкритості у прийнятті біженців з України: «Як міста і муніципалітети ми повинні показати біженцям з України, що їм тут раді».
Висловлювали протест проти вторгнення росії в Україну і у центрі Лондона. Під час мітингу демонстранти розмахували українськими прапорами. Деякі з них розгорнули плакати із закликами до росії припинити війну, називаючи російського президента володимира путіна «терористом» і закликаючи міжнародні держави надати більшу підтримку Україні.
Нагадаємо, що впродовж минулих років у багатьох країнах свідомі активісти чинили суспільний тиск на дипломатичні представництва рф: біля російських посольств місцеві влади перейменовували майдани та вулиці, а небайдужі люди влаштовували протести та «вівтарі ганьби». Крім того, активні українці та іноземці знаходили креативні рішення, щоб зайвий раз нагадати представникам росії за кордоном, що вони представляють злочинну країну і їхні руки теж у крові. І таким чином нагадували про злочини рф світовій спільноті.
Біля колишнього консульства рф у Львові люди зібрали закривавлену побутову техніку. Акція «Російське консульство – пам’ятник мародерству» мала за мету показати справжнє обличчя російської армії і її нації в цілому. Під будівлю, яку до війни займали російські дипломати, знесли речі, які росіяни масово викрадають в українців під час війни. Їх поскладали перед входом і облили червоною фарбою. Серед них була навіть собача будка, подібну до якої окупанти вкрали з українського подвір’я.
Аналогічну акцію активісти провели під посольством росії у Лондоні. «Російські військові крадуть в українців буденні речі, такі як кросівки, праски, сковорідки, фени, одяг. Мешканці Лондона принесли під посольство рф усі ці речі, яких росіяни так прагнуть. Нехай беруть і йдуть за маршрутом російського військового корабля»,– написало й посольство України у Британії у Twitter.
У Таллінні близько 20 жінок у «закривавленій» білизні зібралися біля будівлі посольства рф, щоб привернути увагу світу до насильства російських військовослужбовців щодо українських жінок та дітей. «Люди, які підтримують цю війну, тим самим підтримують воєнні злочини, кричущі звірства і самі є учасниками цих актів», – наголошували протестувальниці.
В Польщі у травні 2022-го посла рф облили червоною фарбою при спробі покласти вінок до пам’ятника радянським солдатам у Варшаві. 9-го травня 2023-го посол країни-агресорки повторив спробу дістатися до пам’ятника і знову отримав відсіч активістів. Вони заблокували йому шлях до радянського пам’ятника велетенською інсталяцією, що зображувала понівечені війною українські міста і символічні могили загиблих внаслідок російської агресії українців. Квіти, які посол рф ніс до радянського пам’ятника, довелося залишити біля меморіалу, присвяченого пам’яті українців, яких вбила росія. Цього дня під вікнами дипломатам країни-агресорки увімкнули звуки повітряних тривог, обстрілів та вибухів.
Під звуки сирен просиналися і дипломатичні працівники посольства рф у Норвегії. В Осло 73-річний норвежець К’єтіл Кране дізнався, де живуть працівники російського посольства, і став щоночі приносити під їхні вікна динаміки та «світломузику», одягнувши на себе футболку з написом «Проснісь рускій».
У Шотландії біля російського консульства у Вест-Енді в Единбурзі шотландський активіст Девід Фрейзер, батько п’ятьох дітей, ночує у своїй синьо-жовтій Tesla. На знак протесту проти війни в Україні він вмикає українську музику на зовнішніх динаміках.
Перед посольством росії у Берліні встановили підбитий російський танк Т-72, ?знищений наприкінці минулого березня в районі Бучі. Перевезти з України до Берліна танк, що підірвався на міні ЗСУ, допоміг український історичний музей.
А біля посольства росії в Ризі встановили опудало путіна, в яке кожен, хто бажав, міг забити цвях. Охочих вбити цвях у голову московському диктатору виявилося настільки багато, що він став як «лялька вуду».
В Празі перед посольством росії жовто-синій надувний басейн наповнили червоною фарбою, в ньому скупалася жінка в кокошнику з буквою Z. Червона фарба символізувала кров українців, яку російські окупанти проливають у межах своєї «спецоперації».
У Ризі посольство росії в Латвії офіційно розташоване на вулиці Незалежності України. У Празі – на вулиці Українських Героїв. В албанській Тирані – на вулиці Вільної України, а у Вільнюсі – на вулиці Героїв України.
До того ж, лише впродовж 2022 року країни Євросоюзу вислали майже 500 російських дипломатів та адміністративних співробітників. Цей процес продовжується і досі.
Що ж, безумовно, така підтримка вселяє гордість і посилює й так безперечну віру в Перемогу.