Народилася і виросла жінка в селі Слоут Шосткинського району Сумщини. Ще зі школи любила плести спицями, гачком, макраме. Перші кроки в цій справі допомогла зробити їй мама. Галина сама носила власні плетені речі, а також чимало їх дарувала рідним.
«Велика частина мого життя присвячена творчості, – каже Галина Кулик. – Багато з того, що можна зробити руками, мені достатньо легко вдається. Коли навчалася у Глухівському педагогічному університеті, дуже подобалося займатися на курсі з художньої обробки матеріалів. Зокрема, дерева, лози, а також наш викладач Ігор Білевич навчив нас створювати чудові речі з коріння сосни. В наших краях цього матеріалу аж задосить».
Галина розпочала свій трудовий шлях у місцевій бібліотеці. А вдома часто береться за улюблену справу – плете кошики, миски, хлібниці, таці, підставки під гаряче, цукерниці та інші чудові речі з незвичного багатьом матеріалу.
«У нас в бібліотеці діє арт-студія, де вчимо дітей працювати з папером, нитками, природними матеріалами тощо. А от плести з коріння вони не дуже поспішають. Адже підготовка матеріалу займає 60 відсотків усього процесу», – розповіла Галина.
У створенні одного виробу з коріння сосни 60 відсотків часу займає підготовча чорнова робота.
За її словами, спочатку потрібно піти в ліс, накопати коріння. Годиться те, що на глибині до 12 сантиметрів і завтовшки як олівець. Можна брати й товстіше, але його доведеться розпускати на кілька частин.
«Я стараюся копати, де є пеньки, щоб не нашкодити дереву, – продовжує Галина. – Багато матеріалу можна знайти після буревію, коли вітер валить сосни з корінням. Беру довгі частини, до двох метрів завдовжки. Вже потім їх формую по 70 сантиметрів – до метра. Поки коріння не висохло, вдома одразу ж очищую його ножем та зав’язую в такі собі бублички. Залишаю дня на три на столі, щоб просохли. Затим складаю в мішечки для зберігання».
Перед початком роботи майстриня на 10-15 хвилин замочує підготовлене коріння в теплій воді. А коли воно стає еластичним, починає «чаклувати».
«Найперше плететься денце. Дизайн виробу та його ідею підказує сама сосна: як ляже коріння, як воно вигнеться… Я дуже люблю й сама користуюся багатьма своїми виробами. Їх не потрібно фарбувати, лакувати. Так за ними краще доглядати. Вони добре миються та чистяться. На відміну від лози та дерева, довше служать. Насичений природний колір та аромат сосни – неповторні. До прикладу, хлібниця дозволяє продуктам з борошна довше бути свіжими та не мати плісняви».
Найменші вироби, які виплітає Галина, – амулети, новорічні дзвіночки. Їх вона часто дарує друзям та знайомим. А от більші предмети жінка накопичує, виставляє на виставках. Здебільшого на Сумщині. А торік у Польщі її виробами з коріння сосни дуже зацікавилися німці.
«Такої техніки дуже мало серед майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, – каже майстриня. – Тож сподіваюся, що таки зможу передати свій досвід молодшому поколінню».
У задумках Галини ще багато нових цікавих виробів, як от браслети, медальйони з коріння сосни. Крім того, не так давно вона захопилася іншим видом мистецтва – створює воскові віночки.