* Щоб помідори зберігалися довго, слід консервувати томати пізніх сортів. Залежно від рецепту згодяться плоди різної зрілості – від зелених і рожевих до червоних.
* Вибирати потрібно невеликі щільні помідори одного сорту. Щоб плоди не тріскали, зробити зубочисткою тонкі проколи на маківці плоду.
* Помідори настільки смачні, що мудрувати з прянощами не варто. Можна, звичайно, додати часник, кріп, червоний стручковий перець. Але досвідчені кулінари запевняють: крім солі, цукру і горошин чорного перцю нічого у томати класти не варто.
* Щоб відкрита консервація не почала пліснявіти, під кришку можна покласти гірчичник або ж насипати зверху трохи солі і додати кілька крапель олії.
* Для того, щоб у консервації не розмножилися небезпечні мікроорганізми, потрібно як можна довше зберегти високу температуру в банках. Для цього покласти на стіл або на підлогу ковдру, поставити на нього перевернуті кришкою вниз банки і з усіх боків обгорнути другим покривалом. У такому положенні помідори повинні перебувати близько доби. Після цього вони чудово простоять при кімнатній температурі в будь-якому місці.
* У літрову банку входить приблизно 0,5-0,7 кг томатів цілих, в дволітрову – 1-1,2 кг, а у трилітрову – 1,6-1,8 кг. Точна кількість залежить від розмірів плодів та щільності їх укладання в ємності.