Щороку 2 лютого на дослідницькій станції Національного університету імені Каразіна гризуни дають свій прогноз на весну. Зазвичай бабака (нині це вже Тимко ІІІ) будять від сплячки і привозять на біостанцію університету. Якщо бабак виходить з нори і не бачить своєї тіні, очікується тепла і рання весна. На цю подію запрошують глядачів, зокрема і журналістів. Однак цього року подія відбулася без глядачів.
За словами науковців, тепла зима дуже позначилася на бабаках, які вже прокинулись. До того ж міцно заснути їм не давали постійні струси землі, що відбуваються через близькі обстріли у прифронтовій смузі. Віщун бабак Тимко ІІІ теж не спить і поводиться досить активно. «У такому стані мандрувати до біостанції університету йому вкрай небезпечно. Отже, Тимко здійснив віщування приходу весни цього року прямо з рідної домівки – біологічного степового стаціонару у Великобурлуцькій громаді Куп’янського району», – пояснили у виші.
Віщування бабака розшифрував завідувач біостанції Каразінського університету Володимир Грубник: «Цього року весна нікуди не виходила. Вона в нас є і буде, але ще можуть бути невеличкі морози, і сніжок може вкрити землю. Віримо, що ця весна буде не тільки теплою, а й сповненою позитивних новин, і вже наступного року ми всі разом розбудимо Тимка під мирним українським небом!» – кажуть у виші.
Нагадаємо, День бабака на біостанції в Гайдарах започаткували у 2004 році харківські науковці, щоб привернути увагу до захисту гризунів, адже степових бабаків внесли до Червоної книги як вид, що зникає. З першого дня вторгнення рф село Нестерівка, де живе бабак-віщун Тимко ІІІ та ще близько 30 бабаків, опинилося під окупацією. У вересні село звільнили. За словами Володимира Грубника, 70-80 відсотків прогнозів Тимка збуваються.