Кормова цінність зелених кормів великою мірою залежить від фази вегетації рослин. У рослинах на ранніх стадіях вегетації вища концентрація енергії та перетравних поживних речовин. У міру старіння рослин кількість клітковини збільшується, а протеїну, навпаки, зменшується, що призводить до зниження поживності і перетравності сухої речовини.
Трав’яні добавки покращують травлення, містять різноманітні корисні речовини і вітаміни. Свіжий трав’яний прикорм може становити 30-40 відсотків раціону поросят, причому частину скошеної трави поросятам дають у свіжому вигляді, іншу частину дрібно рубають, запарюють у гарячій воді із товченою картоплею, концентратами. Така суміш стає схожою на густий суп. Цей корм можна давати поросятам віком від трьох тижнів.
У поросят віком від 4 до 9 місяців відбувається активне формування кісткової системи, наростає м’язова тканина. Важливо забезпечити тваринам повноцінне харчування. Тому варто ввести до раціону бобові, які містять велику кількість білка, вітамінів, мінеральних елементів (особливо фосфору й кальцію). У корм для поросят найчастіше додають конюшину, люцерну. Також годують їх зеленню ріпи та ріпаку, які багаті на аскорбінову кислоту, білок і каротин. Варто також стежити, щоб при додаванні поросятам зелених кормів не було отруйних рослин.
Анатолій ВІННІЧУК, зоотехнік.