Якщо у квітнику чи на городі не так багато місця для вирощування різних рослин, на допомогу прийде зручна сітка. Особливо, коли в’юнкі рослини просто стеляться і розростаються по землі. Вертикальні шпалери з сітки широко застосовуються у квітникарстві та овочівництві.
Для яких рослин підходить
Шпалери з сітки найчастіше використовують при вирощуванні баклажанів, гороху, квасолі та огірків. Причому сітка стане у пригоді як в теплиці, так і у відкритому ´рунті. Надійною опорою буде вона для троянд, які плетуться, а також для клематису та інших в’юнких квітів. Якщо вирощуєте квіти на зріз, такі як тюльпани, гладіолуси, гвоздику, гербери, хризантеми, еустоми, фрезії, лілії, жоржини та інші – шпалерна сітка дозволить отримати рівненьке стебло.
Сітка не руйнується від потрапляння прямих сонячних променів, не боїться високих та низьких температур, атмосферних опадів і впливу хімічних речовин. Вона не гниє, не іржавіє, не пліснявіє, її не уражають грибки та мікроорганізми. Крім того, полімерна сітка легка, швидко встановлюється та знімається і при дбайливому користуванні може прослужити кілька сезонів.
Як кріпити сітку
Завдяки гнучкості з сітки можна формувати опори, що максимально відповідають потребам різних культур. Для квітів з довгим стеблом її варто розміщувати горизонтально в один або кілька шарів і кріпити до каркасу. Після натяжки в кожне вічко сітки садять розсаду, бульби або цибулини квітів. У міру зростання рослин сітку піднімають на потрібну висоту або додають горизонтальний додатковий ярус, закріплюючи на опори. Горизонтально натягнута шпалерна сітка забезпечить насадженням стійку основу для вертикального росту. Кожна квітка зростатиме в окремій комірці, не травмуючись, не ламаючись і не переплітаючись із сусідніми квітами.
Горизонтальна шпалера згодиться лише для вирощування рослин на тендітній довгій ніжці. Для в’юнких квітів, а також огірків і бобових, потрібна вертикальна шпалера. Для огірків сітку розтягують вертикально або під нахилом та кріплять до опор. В якості опори для установки згодяться бетонні стовпчики, сталеві труби або дерев’яні бруси. Їх розташовують на відстані 3-5 метрів один від одного. Добре натягнута і трохи піднята над землею шпалерна сітка дозволить паростку зачепитися і плестись по полотну.