Зроблена власноруч стежечка не лише дозволить не забруднити взуття, але й прикрасить вашу ділянку біля будинку. Щоб її зробити, потрібні найпростіші матеріали і трохи фантазії. Доріжку можна зробити з різного матеріалу – каменю, цегли, бетону, гальки, зрізів дерева тощо.
З дерев’яних зрізів
Простий, красивий і екологічний спосіб прикрасити сад – викласти зрізи дерева. Їх можна використовувати як однакові, так і різного розміру. Укладати зрізи можна на траву або гальку. Якщо у вашому розпорядженні є однакові за розміром елементи, то розташовуючи їх впритул один до одного, отримаєте рівне однотонне покриття. Порядок їх укладання може бути довільним або впорядкованими рядами. При цьому варто зауважити, що чим більший діаметр, тим більше з’являється вільного простору між деталями. Їх можна заповнити гравієм, засіяти травою тощо. А якщо спили різного розміру і форми, це додасть доріжці іншої фактури, динаміки. Доріжка може бути переривчас- тою, якщо розташувати елементи на деякій відстані один від одного. А якщо трохи підрізати спили, то буде безперервна щільна лінія.
З дерев’яних дощечок
З них можна викласти суцільний настил, який утворює доріжку. Укладати дошки можна в поперечному або поздовжньому напрямку. З підрізаними краями доріжка може стати звивистою, з мальовничими плавними вигинами. Цього ж ефекту можна домогтися і без підрізування, шляхом особливого розташування дощечок. А якщо дошки розташувати на деякій відстані одна від одної, вільний простір можна засипати галькою, гравієм та іншим декоративним матеріалом.
Підготовка. Щоб дерево не гнило та не псувалося, готові кругляшки, дошки можна купити в спеціалізованому магазині. Вони можуть бути вже оброблені від грибка, гниття, шкідників. Дешевший варіант – придбати колоди і нарізати їх поперек за допомогою бензопили завтовшки близько 10-15 сантиметрів. У цьому разі зрізи дерева треба обробити самостійно спеціальним антисептичним складом або 10-відсотковим розчином мідного купоросу. Після повного висихання можна приступати до наступного етапу робіт. Той бік, який буде прилягати до землі, необхідно покрити бітумом. Його розплавляють в будь-якій металевій ємності і акуратно обмокують в ньому нижній зріз та дають висохнути.
З гальки
Роблячи таку доріжку, потрібно обов’язково врахувати те, що камінці можуть розсипатися за межі позначеної межі, тому зробіть попередньо бордюр. А щоб камінці не провалювалися, не забудьте про підстилку зі щільної садової тканини. Для такої доріжки слід також мати глину, пісок, гравій. Замість глини можете використовувати крупний гравій. Спочатку слід зробити маленьку траншею для укладання основи стежки завглибшки 20 сантиметрів, більшої глибини копати немає необхідності. Дно потрібно утрамбу- вати, висипати глину і пісок (можна шарами) і вкласти. На наступну добу все це полити водою, повторно втрамбувати і тільки після цього можна насипати дрібненькі камінчики шаром гравію завтовшки 7 сантиметрів.