З дрібних гілок садових дерев, акуратно зрізаних секатором, можна зварити цілющий чай. Цікаво, що смак з різних дерев відрізняється, але загалом схожий на каркаде. Колір чаю з гілок плодових дерев може бути червоним, бурим або рожевим. Зрізані для чаю гілочки не треба залишати в теплі, для зберігання їх бажано в пакеті покласти на дверцята або розмістити внизу холодильника.
Для смачного чаю треба взяти приблизно 5 столових ложок подрібнених гілок на літр окропу. Заварити і настоювати, можна додати мед. Чим більше гілочок, тим темнішим і насиченішим буде напій. Відрізняється не лише смак напою, але й його цілющі властивості.
Чай з вишневих гілок зміцнює судини, нормалізує тиск, розріджує кров, допомагає при запаленнях ротової порожнини, рекомендується жінкам при міомі, циститі.
Напій зі сливових гілок помічний при стресі, допоможе заспокоїтися, здатний позбавити головного болю.
Пагони чорної смородини не потребують тривалого настоювання, достатньо кількох хвилин. Такий чай стимулює імунітет і обмін речовин, допомагає роботі нирок, при циститі, анемії і нервовому виснаженні.
Настій з грушевих гілок сприяє виведенню солей, нормалізує частоту серцевих скорочень, зменшує запалення суглобів. Допомагає при простатиті.
Яблучний чай з пагонів дієвий при атеросклерозі, венозній недостатності, низькому гемоглобіні. Також він ефективний для схуднення і при хронічній втомі. Смак чаю залежить від сорту, тому можна експериментувати й зрізати гілки різних яблунь.