Різний підхід до виховання дітей
Це серйозне випробування для пар, що мають різні погляди на цю складову сімейного життя. До прикладу, чоловік – за сувору дисципліну, а вона – за демократію, розмови та переконання. Мама не хоче годувати дитину зайвими солодощами, а тато вважає, що нічого поганого в цьому немає. Конфлікти навколо питання виховання дитини виникають, мабуть, у кожній родині. І це нормально. Ми занадто різні, щоб думати однаково. Головне у цій ситуації – не переборщити й намагатися шукати компроміс та баланс.
Менше друзів
Так, після одруження і тим більше після народження дітей коло спілкування одружених людей і батьків суттєво звужується. На це часто бракує часу і сил. Це природний процес, тому що після весілля змінюються пріоритети, з’являється більше обов’язків і залишається менше вільного часу. До того ж в одружених і неодружених людей часто різні інтереси. Як же впоратися з цією проблемою? Зазвичай з великого переліку друзів найчастіше залишаються найближчі, і це треба цінувати. Для таких варто знаходити час, адже спілкування з ними здатне розвіяти й подарувати приємні емоції. А від цього відмовлятися стовідсоткового не варто.
Нудьга в сімейному житті
Це доволі поширена проблема, знайома багатьом парам, які прожили тривалий час разом. Рутина й побут затягують, особливо коли з’являються діти та кількість обов’язків зростає, а вільного часу на себе не вистачає. На переконання психологів, нудьга є досить підступною проблемою, котру не варто ігнорувати. Відтак чоловікові й дружині слід разом скласти перелік спільних справ, якими вони хотіли б зайнятися. Це може врятувати подружжя від нудьги і подарувати обом нові хобі.
Спад почуттів
Таке трапляється навіть у найщасливіших сім’ях та у найзакоханіших пар. Тимчасове охолодження почуттів між партнерами – нормальне явище. Багато хто в цей період може зробити висновок, що вони розлюбили партнера чи взагалі ніколи не любили. Проте, якщо навіть через згасання почуттів хочеться розлучатися, не варто поспішати. Сімейні психотерапевти, ґрунтуючись на досвіді роботи з парами, кажуть, що повернення почуття закоханості реальне, але на це потрібні час і енергія. Тому над тим, щоб повернути почуття, доведеться попрацювати.
Різні побутові звички
Побутові звички часто дратують дружину чи чоловіка. Це можуть бути дрібниці, проте якщо на них загострювати увагу, вони можуть перетворитися на проблему. Незначні, на перший погляд, негаразди можуть стати джерелом нечуваного роздратування і спричинити справжнє протистояння, а згодом і розлучення. Щоб зберегти мир у сім’ї, психологи рекомендують, по-перше, набратися терпіння і бути поблажливішими до партнера, а по-друге, розмовляти на теми, що хвилюють. Спокійно та виважено, з аргументами. Варто говорити про те, що не подобається, одразу, не накопичуючи роздратування, і без звинувачень одне одного, а заради вироблення спільного рішення.