Вироби з лляного полотна слід прасувати при температурі 190-230°С, бавовняні – при 165-190°С, вовняні – при 140-165°С, з натурального шовку – до 140°С.
Підковдри, простирадла, скатертини, наволочки, рушники та інші подібні вироби з гладкою поверхнею потребують перед прасуванням надання їм прямокутної форми. Для цього їх вирівнюють, потягуючи за кінці. Великі речі для зручності слід скласти вчетверо і пропрасувати кожну частину окремо.
Білизну з нейлону, капрону, перлону та штучного шовку не прасують. Після прання потрібно розправити складки, не викручуючи і не відтискаючи. Слід висушити подібні речі вдалині від нагрівальних приладів, уникаючи потрапляння на них прямих сонячних променів, найкраще при кімнатній температурі.
Шовкові речі слід прасувати злегка вологими. Якщо вони вже пересохли, то варто загорнути їх у мокру тканину на пів години. Заборонено речі з натурального шовку оббризкувати, бо від цього на них можуть з’явитися плями. Найкраще прасувати їх з виворітного боку через тонку тканину. Це правило не стосується речей світлих тонів, які краще прасувати з лицьового боку.
Шовк-сирець (мова переважно про портьєрні та декоративні тканини) краще прасувати у вологому стані з вивороту через тканину дуже гарячою праскою.
Мереживні речі перед прасуванням варто накрохмалити. Для цього бажано застосовувати натуральний крохмаль – знадобиться 2 столові ложки на 5 л води. Накрохмалені й злегка підсушені мереживні вироби треба прасувати носиком праски, намагаючись не зам’яти краї. Прасуючи, неодмінно слід знати склад ниток тканини, адже синтетичне мереживо боїться гарячої праски.
Ажурні речі з бавовняних ниток прасують із вивороту через мокру тканину.
Краватки прасувати взагалі не рекомендується. Цей предмет гардеробу можна розправити, обгорнувши ним банку з гарячою водою.