Рівень доходів, який бажає кращого, й захмарні ціни геть на усе, починаючи від ліків та продуктів й завершуючи комуналкою, більшості з нас фактично не залишають шансів для бодай мізерного відкладання грошей. Утім, є лазівки, які допоможуть не витрачати зайвих коштів і навчитися накопичувати. Перше, на що варто звернути увагу, — даремні витрати. Вони лише спустошують кишені. Чимало людей витрачають гроші на речі, які не мають жодної практичної цінності.
Спробуйте зрозуміти, куди щомісяця йде найбільше грошей. Необхідно розрахувати, який у вас «запас міцності» — скільки ви можете дозволити собі вільно витрачати, а скільки — відкладати. Експерти радять формувати витрати так, щоб кожен місяць щось обов’язково лишалося у запасі. Це називається подушкою безпеки. Періодично у кожного трапляються непередбачувані витрати: зламалася машина чи якась техніка, загубили телефон, раптово захворіли чи банально забули про чийсь день народження… Усе це необхідно враховувати заздалегідь. До прикладу, кожного робочого дня ви витрачаєте на каву 30 гривень. Можна подумати, що це мало, але за рік на це йде понад 6 тисяч гривень. Подібних речей у нашому житті чимало. Це можуть бути і цигарки, і поїздки у громадському транспорті, і зайві смаколики або чергова одежина – у кожного своє.
По-перше, намагайтеся щомісяця відкладати гроші. Головне у цьому — мотивація. Якщо ви можете відкладати щодня хоча б 10 гривень, помножте їх на кількість днів у році і уявіть собі, що можна придбати на цю суму.
По-друге, почніть боротися зі спокусами. Стримуючись від потурання своїм щоденним слабкостям, ви можете забезпечити себе чимось дійсно вартісним.
По-третє, якщо гроші надходять на картку, можна підключити спеціальну послугу, яка автоматично переказуватиме частину коштів у скарбничку. А можна створити рахунок, з якого не можна знімати гроші раніше від визначеного терміну.
Будь-яка економія повинна мати якусь мету, інакше вона не буде настільки ефективною. Якщо у вас недостатньо грошей, просто потрібно чогось дуже захотіти. Коли ви зрозумієте, чого саме хочете, економити стане простіше. Не бійтеся ставити навіть якісь амбітні цілі типу покупки машини чи квартири. Для багатьох найжахливіше — це почати заощаджувати Отже, просто наважтеся й почніть.
Що бажано зробити у день зарплати, щоб гроші водились
Наші предки знали, що зароблене не можна витрачати того ж дня. Грошам потрібно переночувати вдома. В такому випадку гроші просочаться енергетикою житла і людини. Найефективніше – покласти кошти під подушку. Якщо виконати цей простий обряд, то гроші довше затримуватимуться в будинку.
Якщо людина має хороший достаток, тоді їй варто щомісяця жертвувати десяту частину свого доходу на благодійність. Такий ритуал необхідний для того, щоб гроші водилися. Якщо це забагато, тоді можна віддати стільки, скільки не шкода. Головне, щоб це бажання йшло від чистого серця.
До заходу сонця необхідно перерахувати отримані гроші та акуратно їх скласти. Якщо день отримання зарплати чи пенсії випав на день, коли Місяць зростає, то слід покласти купюри на ніч на вікно – це притягуватиме у дім фінансові потоки.
Гаманецьповинен бути таким, щоб гроші в ньому не м’ялися. А щоб вони водилися, бажано завжди тримати в ньому велику грошову купюру. Витрачати або розмінювати її не варто: вона повинна бути постійно з вами, щоб притягувати гроші у ваш гаманець.
Інші прикмети щодо грошей:
* щоб не накликати бідність, небажано стояти на порозі, бо «застрягне» добробут, який йде в будинок;
* борг віддають вранці, а не ввечері – щоб гроші водилися;
* після заходу сонця гроші не рахують – щоб не убували;
* класти гроші на стіл – до збитків.